Aktualności
19
kwi
NIE PRZYJMUJ W CIEMNO! PRZETESTUJ ZANIM ZATRUDNISZ!
Według Goldenline.pl koszt tylko jednej nieudanej rekrutacji to ponad 36.000 zł! Nie mówiąc o czasie i energii poświęconej na poszukiwania, wdrożenie i przeszkolenie nieodpowiednich pracowników. Nie wyrzucaj pieniędzy w błoto!
29
mar
Motywacja w firmie – wspólne wartości i jedne cele.
Pytanie o motywację zawsze rodzi gorące dyskusje. Firmy prześcigają się w systemach motywacyjnych dla pracowników – karty benefitowe, vouchery, wyjazdy, boxy z sałatkami, masaże, rowery do pracy, samochody po pracy, zabawki dla dzieci pracowników…
13
mar
NATALIA BOGDAN ZOSTAŁA BIZNESWOMAN ROKU PUBLICZNOŚCI
9 marca, podczas uroczystej gali Bizneswoman Roku nagrodzono zwyciężczynie ósmej edycji konkursu organizowanego przez Sukces Pisany Szminką
02
lut
Rynek pracy w przyszłości , czy zastąpią nas roboty?
Rozwój techniki dotyka również rynek pracy Obecny rynek pracy to rynek pracownika, jednak coraz częściej mówi się o istotnym aspekcie automatyzacji pracy, która ma być odpowiedzią na dynamiczne potrzeby rynku.
27
sty
Cyfryzacja rekrutacji
Zdaniem ekspertów z dziedziny HR rekrutację czekają zmiany za sprawą cyfryzacji i zastąpienie tradycyjnych rozmów, nagraniami przy użyciu telefonów komórkowych.
10
sty
Jak powinno wyglądać CV młodego człowieka?
Zastanawiasz się, dlaczego pomimo rozesłanych CV Twój telefon wciąż milczy? Przecież zapowiadało się tak dobrze: świetna oferta - idealna dla Ciebie, a Ty spełniasz wymagania.
03
sty
Aukcja dla WOŚP. VOUCHER na spotkanie z doradcą kariery
Pomóc możesz i TY! Jobhouse - Agencja Pracy przekazuję na aukcję WOŚP VOUCHER na spotkanie z doradcą kariery i trenerem rynku pracy. Zapraszamy do licytacji.
14
gru
Zakończyliśmy projekt Misja Praca!
Za nami projekt Misja Praca, który prowadziliśmy we współpracy z Polskim Forum HR. Zakończyliśmy cykl spotkań skupiony wokół tematyki rynku pracy.
11
gru
Jak wykorzystać staż lub praktykę zawodową?
Większość uczelni wyższych, ma w swoim programie kształcącym, obowiązek odbycia przez studentów stażu lub praktyki zawodowej. Studenci mają możliwość wykorzystania wcześniej zdobytej wiedzy i umiejętności w praktyce.
06
gru
Rekomendacje niczym prezent mikołajkowy!
Niemal wszyscy wiedzą, że na drodze do zdobycia wymarzonej pracy, kluczowe są dobrze przygotowane CV oraz List Motywacyjny.
04
gru
Jak powinien wyglądać mail z CV wysłany do pracodawcy?
Znajdujesz w sieci ofertę pracy Twoich marzeń. Nie pozostało nic innego, jak tylko zalogować się na pocztę, przesłać swoje dokumenty i czekać na telefon z zaproszeniem na rozmowę.
24
lis
Skuteczny networking, czyli jak zadbać o swoją sieć kontaktów!
Skuteczny networking wymaga ciągłego dbania o już zbudowane relacje i bieżącego nawiązywania nowych. Aby Twoja sieć kontaktów chciała polecać Cię dalej, koniecznie dawaj od siebie wartość.
21
lis
5 elementów wizerunku, których powinieneś się wystrzegać!
Idąc na rozmowę kwalifikacyjną z pewnością chcesz wywrzeć pozytywne wrażenie na rekruterach. Pamiętaj, że rozmowa kwalifikacyjna to spotkanie biznesowe.
14
lis
Jak weryfikować napotkane oferty pracy?
Jeśli zależy Ci na tym, aby skierować swój rozwój zawodowy na właściwie tory, powinieneś zarządzać nim w sposób świadomy. Odnosi się to szczególnie do analizowania i selekcjonowania miejsc.
10
lis
Umowa partnerska z Wyższą Szkołą Bankową podpisana!
Właśnie podpisaliśmy umowę partnerską z Wyższą Szkołą Bankową w Gdańsku. Staliśmy się partnerem strategicznym WSB w Gdańsku w zakresie wspierania rozwoju kompetencji zawodowych studentów .
03
lis
Nagroda Perły HR dla naszego pracownika!
27 października 2016 w Warszawie odbyła się gala Wieczór Rekrutera. Kulminacyjnym punktem wieczoru było wręczenie Pereł HR – wyróżnień dla najlepszych rekruterów w branży.
02
lis
Dołączyliśmy do programu wolontariatu kompetencyjnego „Misja praca”!
We współpracy z Polskim Forum HR nasi pracownicy realizują program w ramach wolontariatu kompetencyjnego „Misja praca”.
30
paź
Bezpłatne konsultacje z doradcą kariery również w Warszawie
Od września br. organizujemy bezpłatne konsultacje z doradcą kariery w naszej siedzibie w Gdańsku, a od 28 października uruchomiliśmy takie spotkania w naszym biurze w Warszawie.
30
paź
Czas na Halloween! Sprawdź najstraszniejsze błędy popełniane przez kandydatów.
Raz w roku, w okresie jesiennym, nastaje święto zwane Halloween. Kojarzy się ono z upiorami, duchami oraz ogólnie rzecz biorąc, wszystkim, co straszne. Może być jednak coś znacznie bardziej przerażającego od tego.
20
paź
Co da Ci współpraca z doradcą kariery?
Obecnie zmiany na rynku pracy zachodzą bardzo dynamicznie. Przemianom ulegają zarówno wymagania branżowe, jak i oczekiwania rekruterów wobec poszczególnych kandydatów.
14
paź
Jak ustalić swój potencjał na rynku pracy?
Wyobraź sobie przez chwilę, że znalazłeś pracę swoich marzeń. Wstajesz każdego ranka pełen energii, z motywacją do działania, a praca zwyczajnie sprawia Ci radość. Wspaniała wizja, prawda?
06
paź
Social media tajną bronią rekruterów!
To, jak pozycjonujesz się w sieci dociera do osób, które mogą zmienić Twoje życie zawodowe. Jeśli chcesz być traktowany poważnie przez potencjalnego pracodawcę, musisz zadbać o swój wizerunek w sieci.
03
paź
CV - jakie elementy należy wziąć pod uwagę przy wprowadzaniu zmian
Mimo, że temat poprawnie zredagowanego CV wciąż wraca jak bumerang, nadal w nadsyłanych aplikacjach widnieje sporo błędów, które mogą zdecydować o tym, czy dostaniesz pracę marzeń, czy też nie.
20
wrz
Jak zaprezentować się na rozmowie kwalifikacyjnej? Przestrzegaj 12 zasad.
Rozmowa kwalifikacyjna to ważne spotkanie, do którego warto się przygotować, by pokazać, że jesteś najlepszym kandydatem na oferowane stanowisko.
13
wrz
Piątki z Doradcą Kariery
Od 16 września 2016 roku zapraszamy na bezpłatne konsultacje z Doradcą Kariery i Trenerem Rynku Pracy. Spotkania odbywać się będą systematycznie w każdy piątek w godzinach 9:00 - 11:00.
23
sie
Nasze warsztaty podczas Eddu Camp – największej edukacyjnej imprezie w Polsce!
Za nami Eddu Camp, największa impreza edukacyjna w Polsce prowadzona przez Mateusza Grzesiaka, która w dniach 20-22 sierpnia odbywała się w Gdańsku.
16
sie
Doradca Kariery & Trener Rynku Pracy na naszym pokładzie!
Do naszego zespołu dołączyła Kamila Czarnomska - Doradca Kariery & Trener Rynku Pracy. Kilka lat temu szukając pracy, popełniła każdy możliwy błąd uniemożliwiający...
23
maj
Zapraszamy do videorelacji z naszych 5. Urodzin!
Sprawdźcie co działo się w Olivia Sky Tower podczas naszych 5. Urodzin!
20
maj
Urodziny Jobhouse za nami!
W piątek 20 maja na dwunastym piętrze na dachu Olivia Tower w Gdańsku zjawiło się liczne grono znakomitych gości by razem z nami świętować 5-te urodziny.
27
kwi
Metropolitarne Targi Pracy w AmbeExpo w Gdańsku
27 kwietnia w Amber Expo w Gdańsku odbyły się Metropolitarne Targi Pracy.
13
gru
SOS – podaruj szczęśliwą sukienkę
Miło nam poinformować, że rozpoczęliśmy współpracę z Fundacją Dress for Success, która jest największą na świecie organizacją non-profit pomagającą kobietom...
Strony internetowe - odee.pl

Copyright 2016 – Jobhouse Sp. z o.o.