Aktualności
27
lip
Dress code: jak ubrać się na rozmowę o pracę?
Czy strój podczas rozmowy rekrutacyjnej, zarówno offline jak i online, ma znaczenie? Zastanawiacie się co wypada, jaki zestaw ubrań przygotować?
27
cze
Pokolenia X, Y, Z w rekrutacji
Różnorodność pokoleń powoduje, że nie możemy dzisiaj podchodzić szablonowo do procesu rekrutacji. Kandydaci z każdej generacji mają różne podejścia do poszukiwania pracy oraz informacji zawartych w ogłoszeniach.
10
maj
PORADNIK: Jak powinno wyglądać idealne CV?
6 sekund – tyle średnio poświęca rekruter na przejrzenie Twojego CV. Masz zatem tylko kilka sekund na przyciągnięcie jego uwagi! CV to twoja biznesowa wizytówka, to ono decyduje czy zostaniesz zaproszony do kolejnego etapu rekrutacyjnego.
03
sty
Trendy na rynku pracy w 2022 roku
Jak będzie wyglądał rynek pracy w 2022 roku? Na co powinni zwrócić szczególną uwagę kandydaci, a na co pracodawcy? Jakie kompetencje będą szczególnie pożądane?
17
lis
Czy jesteśmy szczęśliwi w pracy? Zaskakujące wyniki 5. edycji badania „Szczęście w pracy Polaków”
Czy Polacy są szczęśliwi w swojej pracy? Teraz możemy to sprawdzić! Właśnie ukazał się najnowszy raport Szczęście w pracy Polaków, który przygotowaliśmy wspólnie z Great Digital.
30
paź
Tarcza Finansowa 2.0 Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich firm.
14
wrz
Pracodawco, pracowniku – prawo pracy się zmienia, sprawdź o czym musisz pamiętać!
Prawo pracy nieustannie się zmienia i kształtuje rynek pracy, wpływając na funkcjonowanie firm. Co się zmieniło lub zmieni w prawie pracy w najbliższym czasie? O czym powinni pamiętać pracodawcy i pracownicy?
15
kwi
Jobhouse Sp. z o.o. realizuje Projekt dofinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego pod tytułem „SPEKTRUM. Pomorski System Usług Doradczych”
15
kwi
Pytania do #JobhouseTeam na 10. urodziny firmy!
Kontynuując świętowanie 10. urodzin naszej firmy, zapytaliśmy osoby, które są częścią #JobhouseTeam najdłużej o ich pierwsze wspomnienia, ścieżkę kariery i o to, za co cenią nasz zespół.
07
kwi
10 pytań do Natalii Bogdan na 10. urodziny Jobhouse!
Jobhouse świętuje właśnie 10. urodziny, a Natalia Bogdan, prezes firmy mówi: nie wiem kiedy to minęło! Zapraszamy do szczerej rozmowy, w której Natalia dzieli się swoją 10-letnią historią prowadzenia biznesu.
29
mar
Dlaczego warto dbać o pozytywny candidate experience w każdej firmie?
Dlaczego warto zadbać o candidate experience i jak to robią inne firmy? Czy silny personal brand właściciela może pomóc firmie w procesach rekrutacji? Przeczytajcie opinie ekspertów!
28
gru
Trendy na rynku pracy w 2021 roku w opinii ekspertów
Mijający 2020 rok zaskoczył wszystkich, pandemia koronawirusa spowodowała, że musieliśmy nauczyć się żyć w nowej rzeczywistości. Praca zdalna, wideokonferencje zamiast spotkań na żywo, spadek liczby ofert pracy, rekrutacje online, zwolnienia czy koniec rynku pracownika - to tylko część zmian na rynku pracy, z którymi mierzyliśmy się w tym roku.
16
lis
Szczęśliwy pracownik to lepszy pracownik – wyniki 4. edycji badania „Szczęście w pracy Polaków”
Połowę życia spędzamy w pracy, chcemy być doceniani, pracować w dobrej atmosferze, czuć sens tego co na co dzień robimy. Kiedy jesteśmy szczęśliwi, bardziej się angażujemy, rośnie nasza motywacja, kreatywność, a do tego efektywność i produktywność naszej pracy.
24
wrz
Jak zarządzać, aby wspierać, a nie żądać?
Co jest kluczem do sukcesu w zarządzaniu pracownikami? Jak delegować zadania, aby pracownik mógł w pełni rozwinąć skrzydła? Jak dopasować sposób komunikacji w zależności od etapu rozwoju zawodowego pracownika?
13
sie
Jak pracować, gdy dopiero wróciłeś z urlopu?
Zanim zdecydujesz się na rezygnację z tegorocznego urlopu, dowiedz się, dlaczego warto na niego wyjechać i jak wdrożyć się ponownie do pracy po powrocie.
16
lip
Pracownicy i pracodawcy łączmy się! – czyli o integracji na home office
Home office to ostatnio temat rzeka poruszany w możliwie każdym miejscu pracy czy w mediach społecznościowych. Czy home office ma wpływ na wydajność? Jak komunikują się ze sobą pracownicy i pracodawca?
03
lip
Komunikat / заява
Otrzymaliśmy niepokojące informacje, iż osoba, która nie jest zatrudniona w naszej firmie, podszywa się pod Jobhouse, oferując wyjazd do pracy zagranicą i pobiera opłaty za pośrednictwo. Co więcej, podaje kontakt bezpośrednio do naszej firmy.
26
cze
Jak napisać CV, które wyróżni się z tłumu?
Szukanie pracy wiąże się z koniecznością stworzenia CV, a czasem także i listu motywacyjnego. Jeśli zastanawiasz się, jak napisać CV, które będzie skuteczne i widoczne dla Rekruterów, zapoznaj się z poniższymi podpowiedziami.
15
cze
Co zrobić, gdy #szukampracy?
Każdy z nas choć raz był w sytuacji, gdy musiał odpowiedzieć sobie na pytanie: jak znaleźć pracę? To zadanie staje się trudniejsze w tych wyjątkowych czasach, gdy zastanawiamy się, jak znaleźć pracę w czasie pandemii.
20
maj
Bezpieczny powrót do pracy a COVID-19
Jak bezpiecznie wrócić do pracy, gdy wirus nadal jest i prawdopodobnie będzie z nami długi czas? To pytanie zadają sobie nie tylko pracownicy, ale też pracodawcy.
13
maj
Home office okiem #JobhouseTeam dwa miesiące później
To już drugi miesiąc kiedy pracujemy zdalnie. Jednym z nas pracuje się bardziej efektywnie, bez porannego pośpiechu, innym jednak brakuje dyscypliny i postanowili wrócić do biura.
29
kwi
Znajdź wspólny język z programistą – szkolenie IT dla HR
W Jobhouse stale stawiamy na rozwój, dlatego też postanowiliśmy zgłębić naszą wiedzę z obszaru IT, aby jeszcze efektywniej rekrutować i lepiej rozumieć potrzeby np. programistów.
07
kwi
Badania lekarskie oraz szkolenia BHP w czasie pandemii!
Czy pracodawca może wysłać pracownika na wykonanie badań lekarskich w czasie ogłoszenia stanu epidemii bądź zagrożenia epidemicznego? Co ze szkoleniami bhp w firmie w tym trudnym okresie?
25
mar
Praca zdalna podczas pandemii koronawirusa okiem #JobhouseTeam!
Mija już drugi tydzień od kiedy cały #JobhouseTeam pracuje zdalnie. Czy home office, który do tej pory często był benefitem stanie się teraz standardem? Jak radzą sobie z pracą zdalną nasi pracownicy, czy tęsknią za biurem? Przeczytajcie sami!
16
mar
Koronawirus a prawo pracy - co musisz wiedzieć?
Państwo, pracodawcy, pracownicy - wszyscy jesteśmy zmuszeni podejmować kroki, które ograniczą rozprzestrzenianie się koronawirusa SARS-CoV-2 wywołującego chorobę COVID-19. Ustawodawca podejmuje szereg działań profilaktycznych, które mają przede wszystkim ograniczyć do minimum gromadzenie się większej ilości ludzi w jednym miejscu. Zamknięto wszystkie szkoły, żłobki i przedszkola zobowiązując społeczeństwo, by dzieci i młodzież pozostawała w domach.
12
mar
Koronawirus a rynek pracy - czy branża HR ma się czego bać?
Sytuacja i skala rozprzestrzeniania się koronawirusa zmienia się dynamicznie. Ma ona także wpływ na funkcjonowanie firm, wywołując niemałe zamieszanie i zdecydowany skok niepewności o jutro.
11
mar
Nasze biuro zamknięte do odwołania!
Nasze biuro przenosimy do domu! Nie będziemy ryzykować, pracujemy zdalnie do odwołania.
09
mar
Co to jest gig economy? I czy oznacza nową erę na rynku pracy?
Jeszcze kilka lat temu gig economy można było nazwać branżową ciekawostką, a dziś jest już mocno rozwijającym się trendem, który może zrewolucjonizować cały rynek pracy.
21
lut
Rekrutacja w ciemno pozwala dostrzec więcej
Wiek, płeć, ukończona szkoła, kraj pochodzenia, a nawet zainteresowania – wszystkie te czynniki mogą wpłynąć na ocenę aplikacji podczas procesu rekrutacji i przesądzić o tym, że naprawdę wartościowa kandydatura zostanie odrzucona.
17
lut
Kolejne wyróżnienie w naszych rękach!
Podczas tegorocznej gali Pracodawców Pomorza zostaliśmy wyróżnieni w kategorii Przedsiębiorca Odpowiedzialny i Wrażliwy Społecznie 2019!
05
lut
Czy firma może być eko?
Czy firma też może być eko? W Jobhouse wierzymy, że tak! Na co dzień stawiamy na małe zmiany – wystawiamy e-faktury i e-umowy, oszczędzamy prąd i wodę. Promujemy też eko-podejście w naszym zespole.
26
sty
Employee relations – jak budować efektywny zespół?
Większość organizacji zdaje już sobie sprawę, jak istotne dla ich biznesu jest postrzeganie firmy jako dobrego pracodawcy. Nie zawsze jednak doceniają rolę pracowników w kształtowaniu ich wizerunku.
10
sty
Zmiany w Kodeksie Pracy w 2020 roku - co warto wiedzieć?
Rok 2019 był przełomowy jeśli chodzi o zmiany w Kodeksie Pracy. Dużo kwestii, które do tej pory były niejasne lub wręcz nieuregulowane, zostało uwzględnionych, dodano też zupełnie nowe zapisy.
04
sty
O co warto pytać na rozmowie kwalifikacyjnej?
Rozmowa kwalifikacyjna to jeden z najważniejszych etapów procesu rekrutacji. Dlatego rekruterzy szukają nowych, skutecznych metod selekcji kandydatów pamiętając o tym, że rynek pracy podlega ciągłym zmianom.
27
gru
Prognoza dla rynku pracy na 2020
Pogłębiający się deficyty kadr, aktywizacja grup biernych zawodowo i wykorzystanie możliwości związanych z cyfrową transformacją.
09
gru
Chore dziecko - problem w pracy!
Dlaczego Polacy mają trudność w wygospodarowaniu czasu na opiekę nad chorym dzieckiem?
24
lis
#JobhouseTeamPomaga – dołącz do akcji dla Hospicjum Pomorze Dzieciom
Pomaganie jest fajne! Nie dla splendoru czy blasku fleszy, tylko tak po prostu, z potrzeby serca.
18
lis
Czy jesteśmy zadowoleni w pracy? Trzecia edycja badania Szczęście w pracy Polaków
Czy szczęście można zmierzyć? Okazuje się, że tak – a przynajmniej w kwestii zawodowej.
29
paź
Outsourcing kadr i płac – czy to się opłaca?
Outsourcing staje się coraz bardziej popularny w Polsce. Dzisiaj praktycznie każda firma, bez względu na wielkość zleca usługi na zewnątrz: obsługa IT, marketing, księgowość, logistyka, administracja – można tak wymieniać bez końca. Czy to się opłaca?
25
paź
Praca zdalna - czy dla każdego?
Popularność pracy zdalnej nieustannie rośnie. Wielu z nas chce pracować z domu, bez porannego pośpiechu, codziennych dojazdów do firmy, samodzielnie decydować o czasie swojej pracy.
20
paź
Blaski i cienie macierzyństwa – czy można być jednocześnie skutecznym szefem i dobrą mamą?
Natalia Bogdan, prezes Jobhouse, Bizneswoman Roku, zdobywczyni Kilimandżaro, kobieta sukcesu, która zawsze na pierwszym miejscu stawiała pracę, do czasu gdy… została mamą!
03
paź
Dołączyliśmy do kampanii #Wybieram i #PozwólWybrać!
Dołączyliśmy do kampanii społecznej #Wybieram i #PozwólWybrać, która organizowana jest przez Fundację Sukces Pisany Szminką i Olgę Kozierowską.
29
wrz
Zmiany w Kodeksie Pracy – o czym należy pamiętać?
W bieżącym roku ustawodawcy bardzo intensywnie pracują nad zmianami przepisów dot. m.in. podatków, RODO, ZUS czy BHP. Co tak naprawdę zmieniło się w przepisach i Kodeksie Pracy od stycznia 2019?
23
wrz
Szczęście w pracy Polaków - ruszamy z trzecią edycją badania
Czy jesteście szczęśliwi w pracy? Co Was uszczęśliwia? Czy Wasz pracodawca dba o poczucie szczęścia w firmie?
28
sie
Zaangażowani i samodzielni pracownicy są dziś na wagę złota
Menedżerowie często skarżą się, że podległym im pracownikom brakuje zdolności do samodzielnego podejmowania kluczowych decyzji.
20
sie
Pierwszy dzień w nowej pracy oczami pracownika
Pierwszy dzień w nowej pracy często bywa stresujący. Co zrobić, aby ten dzień przebiegał pomyślnie?
15
lip
Pokolenie Z wkracza na rynek pracy
Czy pokolenie Z dogada się z innymi? Czego oczekują od pracodawców i dlaczego uważa się, że mogą mieć problemy w zderzeniu z rzeczywistością?
25
cze
Praca wakacyjna - gdzie można zarobić najwięcej?
Wakacje to dla jednych czas odpoczynku, a dla innych doskonała okazja, by podreperować swój budżet.
31
maj
Pracująca mama - czego potrzebuje by pogodzić obie role?
Kobiety coraz rzadziej stają przed dylematem: realizacja zawodowa czy macierzyństwo. Wiele z nich łączy te dwie płaszczyzny życiowe, dbając tym samym o satysfakcję z życia prywatnego i zawodowego.
23
maj
Zastanawiasz się nad wyborem studiów? Poznaj kierunki, które zapewnią Ci lepszy start na rynku pracy!
Maj, bez względu na pogodę za oknem, to dla uczniów wyjątkowo gorący okres – jest to nie tylko czas matur, ale również moment wyboru studiów.
19
maj
4 porady jak dostać wymarzoną pracę
Rozmowa kwalifikacyjna stanowi zwykle najważniejszy etap na drodze do znalezienia pracy.
14
maj
Pokolenie X wciąż bezkonkurencyjne na rynku pracy
Kim są ludzie, którzy obecnie przewodzą na rynku pracy, a zwłaszcza na wyższych stanowiskach kierowniczych?
06
maj
Polska potrzebuje kobiet sukcesu - Natalia Bogdan dla forbes.pl
W ostatnich dziesięcioleciach wiele zrobiono na rzecz wyrównania społecznego statusu kobiet i mężczyzn. Fala tej gigantycznej zmiany w mentalności dotarła również do Polski.
27
kwi
Rynek pracownika umacnia outsourcing
Rynek pracy rozwija się bardzo dynamicznie i choć zapotrzebowanie na wykwalifikowaną kadrę rośnie, to w czasach rynku pracownika coraz większym wyzwaniem jest zbudowanie skoncentrowanego na celach firmy, lojalnego zespołu.
18
kwi
Jak wrócić do pracy po urlopie macierzyńskim?
Urlop macierzyński to dla kobiety ważny czas, nowy etap w życiu i wielka zmiana. To także dobry moment, by przemyśleć dalszą karierę zawodową.
11
kwi
W jakich zawodach zastąpią nas roboty?
W jakich zawodach zastąpią nas roboty? Jakie czynniki wpływają na stabilność danej profesji oraz co zrobić gdy to nasz zawód jest na liście tych najbardziej zagrożonych?
08
kwi
Jak znaleźć wymarzoną pracę?
Co zrobić, żeby każdego dnia budzić się w dobrym humorze? Najlepiej znaleźć swoją wymarzoną pracę!
17
mar
Jak znaleźć pracę marzeń?
Idealna praca to marzenie wielu osób. Pojęcie „idealny” jest jednak mocno względne i przede wszystkim subiektywne.
03
mar
Chcesz podwoić swoje zarobki? Przekwalifikuj się z humanisty na programistę!
Programista już od kilku lat znajduje się w czołówce zawodów najbardziej pożądanych na rynku pracy.
17
lut
5 pytań, które mogą Cię zaskoczyć na rozmowie o pracę
Jakie są nasze oczekiwania finansowe, gdzie widzimy siebie za 5 lat, czy jakie są nasze wady i zalety.
05
lut
TOP 5 zawodów w 2019 roku!
Rynek pracy zmienia się dynamicznie. Poziom bezrobocia maleje, a pracodawcy, by zatrudnić specjalistów i utrzymać ich w firmach oferują im szereg benefitów pozapłacowych.
17
sty
Chcesz awansować? Te kompetencje liczą się na rynku pracy!
Początek roku jest doskonałym czasem na to, by zaplanować rozwój swojej ścieżki kariery w firmie. Co sprawi, że zyskamy w oczach naszych przełożonych?
31
gru
Jak będzie wyglądał rynek pracy w 2019 roku?
Przełom roku to tradycyjnie okres podsumowań, planów i prognoz.
16
gru
Podwyżki dla pracowników - zagrożenie dla pracodawców
Nadchodzące zmiany w prawie pracy spowodują wzrost kosztów zatrudnienia. Zaczynając od nowego roku, pracodawcy muszą uwzględnić w swoich budżetach podwyżkę płacy minimalnej.
14
gru
Czy za 100 lat rynek pracy całkowicie opanują roboty?
Prawnik, kasjer, kierowca tira - czy te zawody znikną za dekadę? Natalia Bogdan w PNŚ!
03
gru
Akcja z potrzeby serca!
Pomaganie zmienia nie tylko rzeczywistość potrzebujących, ale również nasze własne postrzeganie świata. Kiedy pomagamy i dzielimy się tym, co mamy, rośnie poczucie, że jesteśmy potrzebni.
26
lis
Marzysz o dobrej pracy? Zacznij od stażu lub praktyk
Rynek pracy zmienia się dynamicznie, a wraz z nim oczekiwania wobec nowych pracowników. Ważniejsze od dyplomu potwierdzającego ukończenie studiów są praktyczne umiejętności i doświadczenie.
21
lis
Rekrutujemy do NATO!
Chcesz pracować w tej prestiżowej organizacji? Z nami to możliwe! Właśnie uruchomiliśmy kilkadziesiąt rekrutacji na stanowiska z różnych branż.
08
lis
Czy w świecie biznesu i nauki kobiety wciąż mają pod górkę? Natalia Bogdan w PNŚ TVP2
Kobiety sukcesu - bez kompleksów, z ogromną wiedzą i siłą przebicia.
07
lis
Jak odejść z pracy z klasą?
Decydując się na skorzystanie z propozycji lepiej płatnej i ciekawszej pracy, w byłej firmie zwykle czeka nas okres wypowiedzenia, podczas którego, będąc człowiekiem kulturalnym i znającym zasady etykiety biznesowej, powinniśmy wykonać kilka niezbędnych czynności.
04
lis
Julia Krawczak Rekruterem Roku!
Julia Krawczak podczas XI Wieczoru Rekturera otrzymała I nagrodę w konkursie Perły HR w kategorii Consultant of the Year.
24
paź
Szczęście w pracy Polaków - wyniki drugiej edycji badania
Wynagrodzenie wciąż najważniejsze, relacje coraz bardziej istotne Jest lepiej niż rok temu, chociaż nadal w pracy jesteśmy tylko umiarkowanie szczęśliwi. 6,6 w skali od 0 do 10 – tak w tegorocznej edycji badania „Szczęście w pracy Polaków”.
11
paź
LinkedIn i Goldenline – jak być widocznym dla rekrutera?
Jesteś specjalistą w swojej dziedzinie i posiadasz własny profil na LinkedIn i/lub GoldenLine? Tak? To świetnie!
05
paź
Zapraszamy na spotkanie wokół wyników 2. edycji badania „Szczęście w pracy Polaków!”
Praca jest ważną częścią naszego życia – każdego roku spędzamy w niej niemal 2.000 godzin!
27
wrz
Praca zdalna to przyszłość polskiego rynku pracy
Do 2020 roku w krajach rozwijających się pracować zdalnie będzie co drugi pracownik dużej firmy i 70 proc. zatrudnionych w start-upach.
16
wrz
GIFTWORK – miejsce pracy idealne - jakie?
Obecnie przedsiębiorstwa coraz silniej konkurują ze sobą na rynku pracy o idealnego kandydata, który skłonny będzie przyjąć ich ofertę pracy.
02
wrz
Nowy Dyrektor Zarządzający Jobhouse
Leszek Kurycyn 1 września objął stanowisko Dyrektora Zarządzającego Jobhouse. Od tego momentu jest odpowiedzialny wraz z zespołem za realizację strategii dalszego rozwoju firmy.
21
sie
Outsourcing usług HR
Coraz więcej właścicieli i managerów firm zdaje sobie sprawę, że lepiej jest skupiać się na kluczowym obszarze swojej działalności niż rozdrabniać na zadania, w których firma się nie specjalizuje.
16
sie
Praca podczas największych festiwali i imprez sportowych
Lato - czas słońca, wakacji, urlopów i… festiwali, imprez sportowych, koncertów.
31
lip
Proces rekrutacji idzie z duchem czasu
Nowe technologie, innowacyjne narzędzia, specjalistyczne systemy, ale także podejście samych rekruterów, znacznie zmieniło przebieg procesu rekrutacji na przestrzeni kilku ostatnich lat.
12
lip
Rośnie liczba ofert pracy w Internecie. Czy nadal trzeba próbować się wyróżnić oryginalnym CV?
Mamy teraz największy od lat wybór ogłoszeń o pracę, a pracodawcy mówią o rosnącej konkurencji w walce o pracowników.
06
lip
Wysokie temperatury utrudniają Ci pracę? Poznaj swoje prawa i obowiązki pracodawców!
Słońce, wysokie temperatury to wymarzone warunki pogodowe dla osób, które w tym czasie przebywają na wakacyjnym urlopie, a już niekoniecznie w pracy.
02
lip
Wizerunek rekrutera - jak o niego dbać?
Rekruter pracuje na swój wizerunek od początku procesu rekrutacyjnego, przez cały cykl wdrożenia i powołania do pracy nowego pracownika.
20
cze
Jak dorobić w wakcje? Natalia Bogdan w Pytanie na śniadanie TVP2
Jak dorobić w wakacje, na jakie wynagrodzenie można liczyć? Natalia Bogdan w Pytanie na śniadanie TVP2 opowiada o pracy sezonowej i nie tylko.
17
cze
Jak sprawnie realizować proces rekrutacji? Po prostu go dobrze zaplanuj!
Procesy rekrutacji jeszcze w wielu firmach przebiegają długo, są nietrafne i uciążliwe dla kandydatów.
27
maj
Krytyka w pracy - jak najlepiej odpowiedzieć
Nikt nie lubi słyszeć pod swoim adresem słów krytyki, zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym.
13
maj
Work-Life Balance
Co zrobić by być wydajnym pracownikiem jednocześnie ciesząc się życiem prywatnym?
25
kwi
PRACA NA OPENERZE
Z radością informujemy, że uruchomiliśmy właśnie rekrutację na tegoroczny Open’er Festival!
20
mar
Życie w pełni szczęścia!
Szczęście w 50% zależy od naszych genów, 10% od czynników zewnętrznych, a w 40% od tego, jak funkcjonujemy w świecie, wnioskujemy i analizujemy życie – to nasze codzienne wybory i decyzje.
28
gru
Jak będzie wyglądał rynek pracy w 2018 roku?
W ujęciu biznesowym rok 2018 z pewnością będzie nie tylko kontynuacją niektórych trendów, ale również okresem różnorodnych wyzwań, wprowadzanych zmian, jak i stałym wdrażaniem narzędzi usprawniających działanie firm.
17
gru
Pomagamy potrzebującym zwierzętom!
Co roku w okresie przedświątecznym wybieramy cel, dzięki realizacji którego możemy pomóc także innym. W tym roku zespół Jobhouse podjął decyzję, by pomóc potrzebującym zwierzętom.
04
gru
Pierwsza praca - co wpisać do CV, jeśli nie posiadamy doświadczenia zawodowego
Przyszedł czas na podjęcie pierwszej pracy zawodowej, zaczynasz od przygotowania CV i już na początku spotykasz się z problemem. Co wpisać w pozycji doświadczenie?
14
lis
Na zaległe wakacje pod przymusem
Różne są powody, dla których pracownicy odkładają urlop. Ale wykorzystać go muszą – inaczej pracodawca będzie miał problem.
07
lis
Czy wynagrodzenia powinny być jawne? Jobhouse w Pytanie na Śniadanie!
W Polsce w większości firm nie ujawnia się wynagrodzenia ani w ogłoszeniach o pracę, ani podczas trwania zatrudnienia.
01
lis
Jak znaleźć pracę odpowiadającą Twoim wymaganiom?
Poszukujesz pracy, jednak mimo spędzonych godzin na przeszukiwaniu ogłoszeń i wysłaniu CV nie ma oczekiwanego efektu? Przedstawiamy trzy kroki, dzięki którym już w ciągu kilku dni możesz znaleźć pracę, która odpowiadała Twoim wymaganiom.
24
paź
Szczęście w pracy Polaków - wyniki raportu
88% Polaków uważa, że dobre wynagrodzenie pomaga w byciu szczęśliwym, 47% twierdzi, że miejsce wykonywania pracy ma równie duże znaczenie jak praca, którą się w nim wykonuje, a aż 63% deklaruje chęć zmiany miejsca zamieszkania na rzecz lepszej pracy.
17
paź
Jak dobrze przeprowadzić rozmowę kwalifikacyjną?
Głównym celem rozmowy kwalifikacyjnej jest znalezienie najlepszego dla nas pracownika, wśród wielu kandydatów. Pamiętajmy jednak o tym, że każda osoba, które będzie miała styczność z naszą firmą, z naszymi rekruterami, stanie się poniekąd ambasadorem naszej marki.
08
paź
Wzrost płac i zatrudnienia - ziemia obiecana czy wyjście tymczasowe?
Jak podaje Główny Urząd Statystyczny, w sierpniu br. wynagrodzenia w przedsiębiorstwach zatrudniających co najmniej dziewięć osób, wzrosły o ponad 6,5 proc. względem tego samego okresu w 2016 roku.
04
paź
Czy social media mogą pomóc w znalezieniu wymarzonej pracy?
Jeszcze kilka lat temu głównym źródłem informacji o kandydacie do pracy było wysłane przez niego CV i/czy list motywacyjny. Pracodawca weryfikował te dane, wyłącznie na podstawie przeprowadzanych rozmów kwalifikacyjnych.
03
paź
MBA, czyli windą do kariery
Mediana wynagrodzeń absolwentów MBA jest prawie trzykrotnie wyższa niż magistrów ale nie ma się co dziwić - same studia MBA to wydatek rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych.
15
wrz
Kobiety w finansach
Kobiety dominują w branży finansowej, jednak w zarządach jest ich wciąż za mało
11
wrz
Kobiety Sukcesu: Natalia Bogdan, prezes Agencji Pracy Jobhouse
Gdańszczanka, założycielka i prezes zarządu Agencji Pracy Jobhause. Jej działająca od sześciu lat firma z siedzibą w Gdańsku i Warszawie z powodzeniem konkuruje z największymi międzynarodowymi agencjami, choć początki nie były obiecujące
07
wrz
Jak ważna jest znajomość języków na współczesnym rynku pracy?
„W dzisiejszych czasach bez znajomości co najmniej dwóch języków obcych nie znajdziesz dobrej pracy”.
06
wrz
Znamy wyniki konkursu! Pokaż nam, jak dbasz o swój work-life-balance!
Kochani! Dziękujemy za nadesłane prace. GRATULUJEMY DOMINIKA! :) Twój sposób na work-life-balans spodobał nam się najbardziej
04
wrz
Serce naszej firmy! :) Zapraszamy do wywiadu
Mówi się, że osoby pracujące w sekretariatach i recepcjach firm są ich sercem, ponieważ są pierwszym miejscem styku klienta z firmą
31
sie
Jak wygląda rekrutacja - Jobhouse oczami kanydata
Jak wygląda rekrutacja - Jobhouse oczami kanydata? Poznaj nas od środka!
24
sie
Kryzys w karierze zawodowej. Jak go pokonać?
W 2008 roku w wyniku kryzysu firma, w której pracowała Natalia Bogdan, zlikwidowała jej stanowisko. - To był najtrudniejszy moment w moim życiu.
23
sie
Jak wygląda praca headhuntera? Jak dać się upolować?
W rozmowie z Finanse bardzo osobiste - Marcin Iwuć Natalia Bogdan opowiada jak dbać o swój wizerunek w sieci, który może być przepustką do zawodowej kariery lub… jej zakończenia.
21
sie
Jak połączyć macierzyństwo z pracą? Przeczytajcie wywiad z Mirelą!
Cześć Mirela! Opowiedz nam więcej o sobie – czym się zajmujesz zawodowo i prywatnie?
11
sie
KONKURS! Do wygrania karnet na siłownię!
Pokaż nam, jak dbasz o swój work-life-balance! Życie to nie praca, a praca to nie życie. W tym duecie umiar i rozsądek są bardzo mile widziane.
07
sie
Assessment / Development Center - jak się przygotować
Większości z nas AC/DC kojarzy się z nazwą zespołu hardrockowego. Tymczasem jest to także bardzo skuteczna metoda weryfikacji kandydatów do pracy. Na czym polega? Ile trwa? Ile kosztuje? Te inne wątpliwości rozwiała dla nas Martyna Ładkowska – Kierownik Oddziału Gdańsk w Jobhouse – certyfikowany Asesor.
07
sie
Jobhouse na EdduCamp 2017
Zapraszamy na największą imprezę edukacyjną w Polsce! Natalia Bogdan, założycielka Jobhouse poprowadzi panel
02
sie
Rozmowa rekrutacyjna - jakich błędów unikać
Obejrzyj nagranie w telewizji studenckiej TVPW.
31
lip
Nietypowe referencje jakie dostaliśmy od Make Life Harder:)
Rodzaje pracowników według Make Life Harder;)
29
lip
Jak znaleźć dobrego pracownika?
Posłuchaj podcastu i obejrzyj sesję pytań i odpowiedzi na żywo z Natalią Bogdan na blogu Mała Wielka Firma
14
lip
Jobhouse w Pytaniu na Śniadanie
Wakacyjna praca nastolatków - Inwestycja w Przyszłość? Zapraszmay do obejrzenia materiału z naszymi wypowiedziami.
10
lip
Brexit a sytuacja Polaków na Wyspach
Czy brexit sprawi, że Polacy mieszkający w Wielkiej Brytanii będą masowo wracać do kraju?
05
lip
Fakty i mity o agencjach pracy
Niewiedza powoduje wiele nieporozumień. Tak samo jest w przypadku niesprawdzonych informacji na temat agencji pracy tymczasowej.
03
lip
Babyboomers vs Millenialsi
Czego młodzi ludzie mogą się nauczyć od dojrzałych pracowników i odwrotnie? Zapraszamy do lektury wywiadu z Olą, naszą Dyrektor Finansową.
29
cze
BREXODUS STAJE SIĘ FAKTEM/ BREXODUS BECOMES FACT!
Brexit to dla Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii moment przełomowy. Zapowiedź zmian dotyczących zatrudnienia w Anglii, dla wielu może oznaczać konieczność zmierzenia się z trudnym pytaniem: czy zostać na wyspach, czy jednak wrócić do Polski?
26
cze
Jak osobom z Ukrainy pracuje się w Polsce? Zapraszamy do wywiadu!
Jak osobom z Ukrainy pracuje się w Polsce? Dlaczego warto przyjechać do naszego kraju? Czy trudno nauczyć się polskiego? Zapraszamy do lektury wywiadu z Iloną Boboshko – naszą stażystką w dziale Kadr i Płac, studentką Wyższej Szkoły Bankowej pochodzącą z Ukrainy.
21
cze
Pomóż nam zmienić rynek pracy w Polsce!
Zaproszenie do ogólnopolskiego badania szczęścia polskich pracownikow
19
cze
Wywiad z Natalią Bogdan w magazynie Home & Market
Czego od kandydatów oczekują dziś pracodawcy? A czego kandydaci od pracodawców? Co jest najważniejsze w zarządzaniu ludźmi? Na te i inne pytania w wywiadzie okładkowym dla magazynu Home & Market w rozmowie z Katarzyną Mazur odpowiada Natalia Bogdan, Prezes Zarządu Jobhouse
13
cze
Zniesienie wiz dla pracowników z Ukrainy
Szanowni Państwo, od 11 czerwca 2017 roku obywatele Ukrainy posiadający paszporty biometryczne wydane w ciągu ostatnich 10 lat i ważne przez co najmniej 3 miesiące po planowanej dacie opuszczenia strefy Schengen mogą przyjeżdżać do Polski i innych krajów strefy Schengen bez wiz. Jak legalnie zatrudnić takich pracowników? Ilona Boboshko z Jobhouse zebrała dla Państwa najważniejsze informacje.
01
cze
Zmiany w ustawie o zatrudnieniu pracowników tymczasowych od 1 czerwca br.
od 01.06 wchodzą w życie drobne zmiany w ustawie o pracy tymczasowej. W związku z tym przesyłamy Państwu treść nowelizacji ustawy oraz jej najważniejsze postanowienia.
29
maj
Dotarliśmy do pierwszego zrekrutowanego przez nas pracownika!
Dzięki podcastowi Marcina Iwucia „Finanse bardzo osobiste” dotarliśmy do pierwszego zrekrutowanego przez nas pracownika!
17
maj
Kariera Menadżera XXI wieku
Dnia 15.05.2017r. w Olivia Business Centre uczestniczyliśmy w spotkaniu Stowarzyszenia Absolwentów MBA, którego tematem przewodnim był rozpoczynający się właśnie projekt Kariera Menadżera XXI wieku.
09
maj
Wartości coraz ważniejsze w biznesie
Dziś wiele firm stawia na wartości, które jasno komunikuje. Na ile są one dziś ważne także w procesie rekrutacji? Czy mogą zdecydować o tym, że dostaniesz pracę?
29
mar
Motywacja w firmie – wspólne wartości i jedne cele.
Pytanie o motywację zawsze rodzi gorące dyskusje. Firmy prześcigają się w systemach motywacyjnych dla pracowników – karty benefitowe, vouchery, wyjazdy, boxy z sałatkami, masaże, rowery do pracy, samochody po pracy, zabawki dla dzieci pracowników…
13
mar
NATALIA BOGDAN ZOSTAŁA BIZNESWOMAN ROKU PUBLICZNOŚCI
9 marca, podczas uroczystej gali Bizneswoman Roku nagrodzono zwyciężczynie ósmej edycji konkursu organizowanego przez Sukces Pisany Szminką
02
lut
Rynek pracy w przyszłości , czy zastąpią nas roboty?
Rozwój techniki dotyka również rynek pracy Obecny rynek pracy to rynek pracownika, jednak coraz częściej mówi się o istotnym aspekcie automatyzacji pracy, która ma być odpowiedzią na dynamiczne potrzeby rynku.
27
sty
Cyfryzacja rekrutacji
Zdaniem ekspertów z dziedziny HR rekrutację czekają zmiany za sprawą cyfryzacji i zastąpienie tradycyjnych rozmów, nagraniami przy użyciu telefonów komórkowych.
10
sty
Jak powinno wyglądać CV młodego człowieka?
Zastanawiasz się, dlaczego pomimo rozesłanych CV Twój telefon wciąż milczy? Przecież zapowiadało się tak dobrze: świetna oferta - idealna dla Ciebie, a Ty spełniasz wymagania.
03
sty
Aukcja dla WOŚP. VOUCHER na spotkanie z doradcą kariery
Pomóc możesz i TY! Jobhouse - Agencja Pracy przekazuję na aukcję WOŚP VOUCHER na spotkanie z doradcą kariery i trenerem rynku pracy. Zapraszamy do licytacji.
14
gru
Zakończyliśmy projekt Misja Praca!
Za nami projekt Misja Praca, który prowadziliśmy we współpracy z Polskim Forum HR. Zakończyliśmy cykl spotkań skupiony wokół tematyki rynku pracy.
11
gru
Jak wykorzystać staż lub praktykę zawodową?
Większość uczelni wyższych, ma w swoim programie kształcącym, obowiązek odbycia przez studentów stażu lub praktyki zawodowej. Studenci mają możliwość wykorzystania wcześniej zdobytej wiedzy i umiejętności w praktyce.
06
gru
Rekomendacje niczym prezent mikołajkowy!
Niemal wszyscy wiedzą, że na drodze do zdobycia wymarzonej pracy, kluczowe są dobrze przygotowane CV oraz List Motywacyjny.
04
gru
Jak powinien wyglądać mail z CV wysłany do pracodawcy?
Znajdujesz w sieci ofertę pracy Twoich marzeń. Nie pozostało nic innego, jak tylko zalogować się na pocztę, przesłać swoje dokumenty i czekać na telefon z zaproszeniem na rozmowę.
24
lis
Skuteczny networking, czyli jak zadbać o swoją sieć kontaktów!
Skuteczny networking wymaga ciągłego dbania o już zbudowane relacje i bieżącego nawiązywania nowych. Aby Twoja sieć kontaktów chciała polecać Cię dalej, koniecznie dawaj od siebie wartość.
21
lis
5 elementów wizerunku, których powinieneś się wystrzegać!
Idąc na rozmowę kwalifikacyjną z pewnością chcesz wywrzeć pozytywne wrażenie na rekruterach. Pamiętaj, że rozmowa kwalifikacyjna to spotkanie biznesowe.
14
lis
Jak weryfikować napotkane oferty pracy?
Jeśli zależy Ci na tym, aby skierować swój rozwój zawodowy na właściwie tory, powinieneś zarządzać nim w sposób świadomy. Odnosi się to szczególnie do analizowania i selekcjonowania miejsc.
10
lis
Umowa partnerska z Wyższą Szkołą Bankową podpisana!
Właśnie podpisaliśmy umowę partnerską z Wyższą Szkołą Bankową w Gdańsku. Staliśmy się partnerem strategicznym WSB w Gdańsku w zakresie wspierania rozwoju kompetencji zawodowych studentów .
03
lis
Nagroda Perły HR dla naszego pracownika!
27 października 2016 w Warszawie odbyła się gala Wieczór Rekrutera. Kulminacyjnym punktem wieczoru było wręczenie Pereł HR – wyróżnień dla najlepszych rekruterów w branży.
02
lis
Dołączyliśmy do programu wolontariatu kompetencyjnego „Misja praca”!
We współpracy z Polskim Forum HR nasi pracownicy realizują program w ramach wolontariatu kompetencyjnego „Misja praca”.
30
paź
Czas na Halloween! Sprawdź najstraszniejsze błędy popełniane przez kandydatów.
Raz w roku, w okresie jesiennym, nastaje święto zwane Halloween. Kojarzy się ono z upiorami, duchami oraz ogólnie rzecz biorąc, wszystkim, co straszne. Może być jednak coś znacznie bardziej przerażającego od tego.
20
paź
Co da Ci współpraca z doradcą kariery?
Obecnie zmiany na rynku pracy zachodzą bardzo dynamicznie. Przemianom ulegają zarówno wymagania branżowe, jak i oczekiwania rekruterów wobec poszczególnych kandydatów.
14
paź
Jak ustalić swój potencjał na rynku pracy?
Wyobraź sobie przez chwilę, że znalazłeś pracę swoich marzeń. Wstajesz każdego ranka pełen energii, z motywacją do działania, a praca zwyczajnie sprawia Ci radość. Wspaniała wizja, prawda?
06
paź
Social media tajną bronią rekruterów!
To, jak pozycjonujesz się w sieci dociera do osób, które mogą zmienić Twoje życie zawodowe. Jeśli chcesz być traktowany poważnie przez potencjalnego pracodawcę, musisz zadbać o swój wizerunek w sieci.
03
paź
CV - jakie elementy należy wziąć pod uwagę przy wprowadzaniu zmian
Mimo, że temat poprawnie zredagowanego CV wciąż wraca jak bumerang, nadal w nadsyłanych aplikacjach widnieje sporo błędów, które mogą zdecydować o tym, czy dostaniesz pracę marzeń, czy też nie.
20
wrz
Jak zaprezentować się na rozmowie kwalifikacyjnej? Przestrzegaj 12 zasad.
Rozmowa kwalifikacyjna to ważne spotkanie, do którego warto się przygotować, by pokazać, że jesteś najlepszym kandydatem na oferowane stanowisko.
13
wrz
Piątki z Doradcą Kariery
Od 16 września 2016 roku zapraszamy na bezpłatne konsultacje z Doradcą Kariery i Trenerem Rynku Pracy. Spotkania odbywać się będą systematycznie w każdy piątek w godzinach 9:00 - 11:00.
23
sie
Nasze warsztaty podczas Eddu Camp – największej edukacyjnej imprezie w Polsce!
Za nami Eddu Camp, największa impreza edukacyjna w Polsce prowadzona przez Mateusza Grzesiaka, która w dniach 20-22 sierpnia odbywała się w Gdańsku.
16
sie
Doradca Kariery & Trener Rynku Pracy na naszym pokładzie!
Do naszego zespołu dołączyła Kamila Czarnomska - Doradca Kariery & Trener Rynku Pracy. Kilka lat temu szukając pracy, popełniła każdy możliwy błąd uniemożliwiający...
23
maj
Zapraszamy do videorelacji z naszych 5. Urodzin!
Sprawdźcie co działo się w Olivia Sky Tower podczas naszych 5. Urodzin!
20
maj
Urodziny Jobhouse za nami!
W piątek 20 maja na dwunastym piętrze na dachu Olivia Tower w Gdańsku zjawiło się liczne grono znakomitych gości by razem z nami świętować 5-te urodziny.
27
kwi
Metropolitarne Targi Pracy w AmbeExpo w Gdańsku
27 kwietnia w Amber Expo w Gdańsku odbyły się Metropolitarne Targi Pracy.
13
gru
SOS – podaruj szczęśliwą sukienkę
Miło nam poinformować, że rozpoczęliśmy współpracę z Fundacją Dress for Success, która jest największą na świecie organizacją non-profit pomagającą kobietom...

Umów się na bezpłatną konsultację dla Twojego biznesu!

Wybierz dogodny termin i umów się na spotkanie online. Bezpłatna konsultacja to 15 minut, które możesz wykorzystać na rozmowę na dowolny temat związany z HR, np. rekrutacja, wynajem pracowników tymczasowych, obsługa kadrowo-płacowa, itp.

 

Naszymi klientami są m.in. Airbus, Babyliss, Mercedes, Algida i Bluemedia. Prowadzimy od ponad 11 lat rekrutacje na wszystkie szczeble stanowisk, dla wszystkich branż, np.: finanse, sprzedaż, produkcja, TSL, HR, administracja, marketing, engineering, usługi, obsługa klienta, IT i wiele innych.

 

Porozmawiajmy! Skorzystaj z naszego wieloletniego doświadczenia i umów się na bezpłatną konsultację już dziś, bez zobowiązań.

Strony internetowe - odee.pl

Copyright 2016 – Jobhouse Sp. z o.o.