Aktualności
28
gru
Jak będzie wyglądał rynek pracy w 2018 roku?
W ujęciu biznesowym rok 2018 z pewnością będzie nie tylko kontynuacją niektórych trendów, ale również okresem różnorodnych wyzwań, wprowadzanych zmian, jak i stałym wdrażaniem narzędzi usprawniających działanie firm.
17
gru
Pomagamy potrzebującym zwierzętom!
Co roku w okresie przedświątecznym wybieramy cel, dzięki realizacji którego możemy pomóc także innym. W tym roku zespół Jobhouse podjął decyzję, by pomóc potrzebującym zwierzętom.
04
gru
Pierwsza praca - co wpisać do CV, jeśli nie posiadamy doświadczenia zawodowego
Przyszedł czas na podjęcie pierwszej pracy zawodowej, zaczynasz od przygotowania CV i już na początku spotykasz się z problemem. Co wpisać w pozycji doświadczenie?
14
lis
Na zaległe wakacje pod przymusem
Różne są powody, dla których pracownicy odkładają urlop. Ale wykorzystać go muszą – inaczej pracodawca będzie miał problem.
07
lis
Czy wynagrodzenia powinny być jawne? Jobhouse w Pytanie na Śniadanie!
W Polsce w większości firm nie ujawnia się wynagrodzenia ani w ogłoszeniach o pracę, ani podczas trwania zatrudnienia.
01
lis
Jak znaleźć pracę odpowiadającą Twoim wymaganiom?
Poszukujesz pracy, jednak mimo spędzonych godzin na przeszukiwaniu ogłoszeń i wysłaniu CV nie ma oczekiwanego efektu? Przedstawiamy trzy kroki, dzięki którym już w ciągu kilku dni możesz znaleźć pracę, która odpowiadała Twoim wymaganiom.
24
paź
Szczęście w pracy Polaków - wyniki raportu
88% Polaków uważa, że dobre wynagrodzenie pomaga w byciu szczęśliwym, 47% twierdzi, że miejsce wykonywania pracy ma równie duże znaczenie jak praca, którą się w nim wykonuje, a aż 63% deklaruje chęć zmiany miejsca zamieszkania na rzecz lepszej pracy.
17
paź
Jak dobrze przeprowadzić rozmowę kwalifikacyjną?
Głównym celem rozmowy kwalifikacyjnej jest znalezienie najlepszego dla nas pracownika, wśród wielu kandydatów. Pamiętajmy jednak o tym, że każda osoba, które będzie miała styczność z naszą firmą, z naszymi rekruterami, stanie się poniekąd ambasadorem naszej marki.
08
paź
Wzrost płac i zatrudnienia - ziemia obiecana czy wyjście tymczasowe?
Jak podaje Główny Urząd Statystyczny, w sierpniu br. wynagrodzenia w przedsiębiorstwach zatrudniających co najmniej dziewięć osób, wzrosły o ponad 6,5 proc. względem tego samego okresu w 2016 roku.
04
paź
Czy social media mogą pomóc w znalezieniu wymarzonej pracy?
Jeszcze kilka lat temu głównym źródłem informacji o kandydacie do pracy było wysłane przez niego CV i/czy list motywacyjny. Pracodawca weryfikował te dane, wyłącznie na podstawie przeprowadzanych rozmów kwalifikacyjnych.
03
paź
MBA, czyli windą do kariery
Mediana wynagrodzeń absolwentów MBA jest prawie trzykrotnie wyższa niż magistrów ale nie ma się co dziwić - same studia MBA to wydatek rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych.
15
wrz
Kobiety w finansach
Kobiety dominują w branży finansowej, jednak w zarządach jest ich wciąż za mało
11
wrz
Kobiety Sukcesu: Natalia Bogdan, prezes Agencji Pracy Jobhouse
Gdańszczanka, założycielka i prezes zarządu Agencji Pracy Jobhause. Jej działająca od sześciu lat firma z siedzibą w Gdańsku i Warszawie z powodzeniem konkuruje z największymi międzynarodowymi agencjami, choć początki nie były obiecujące
07
wrz
Jak ważna jest znajomość języków na współczesnym rynku pracy?
„W dzisiejszych czasach bez znajomości co najmniej dwóch języków obcych nie znajdziesz dobrej pracy”.
06
wrz
Znamy wyniki konkursu! Pokaż nam, jak dbasz o swój work-life-balance!
Kochani! Dziękujemy za nadesłane prace. GRATULUJEMY DOMINIKA! :) Twój sposób na work-life-balans spodobał nam się najbardziej
04
wrz
Serce naszej firmy! :) Zapraszamy do wywiadu
Mówi się, że osoby pracujące w sekretariatach i recepcjach firm są ich sercem, ponieważ są pierwszym miejscem styku klienta z firmą
31
sie
Jak wygląda rekrutacja - Jobhouse oczami kanydata
Jak wygląda rekrutacja - Jobhouse oczami kanydata? Poznaj nas od środka!
24
sie
Kryzys w karierze zawodowej. Jak go pokonać?
W 2008 roku w wyniku kryzysu firma, w której pracowała Natalia Bogdan, zlikwidowała jej stanowisko. - To był najtrudniejszy moment w moim życiu.
23
sie
Jak wygląda praca headhuntera? Jak dać się upolować?
W rozmowie z Finanse bardzo osobiste - Marcin Iwuć Natalia Bogdan opowiada jak dbać o swój wizerunek w sieci, który może być przepustką do zawodowej kariery lub… jej zakończenia.
21
sie
Jak połączyć macierzyństwo z pracą? Przeczytajcie wywiad z Mirelą!
Cześć Mirela! Opowiedz nam więcej o sobie – czym się zajmujesz zawodowo i prywatnie?
11
sie
KONKURS! Do wygrania karnet na siłownię!
Pokaż nam, jak dbasz o swój work-life-balance! Życie to nie praca, a praca to nie życie. W tym duecie umiar i rozsądek są bardzo mile widziane.
07
sie
Assessment / Development Center - jak się przygotować
Większości z nas AC/DC kojarzy się z nazwą zespołu hardrockowego. Tymczasem jest to także bardzo skuteczna metoda weryfikacji kandydatów do pracy. Na czym polega? Ile trwa? Ile kosztuje? Te inne wątpliwości rozwiała dla nas Martyna Ładkowska – Kierownik Oddziału Gdańsk w Jobhouse – certyfikowany Asesor.
07
sie
Jobhouse na EdduCamp 2017
Zapraszamy na największą imprezę edukacyjną w Polsce! Natalia Bogdan, założycielka Jobhouse poprowadzi panel
02
sie
Rozmowa rekrutacyjna - jakich błędów unikać
Obejrzyj nagranie w telewizji studenckiej TVPW.
31
lip
Nietypowe referencje jakie dostaliśmy od Make Life Harder:)
Rodzaje pracowników według Make Life Harder;)
29
lip
Jak znaleźć dobrego pracownika?
Posłuchaj podcastu i obejrzyj sesję pytań i odpowiedzi na żywo z Natalią Bogdan na blogu Mała Wielka Firma
14
lip
Jobhouse w Pytaniu na Śniadanie
Wakacyjna praca nastolatków - Inwestycja w Przyszłość? Zapraszmay do obejrzenia materiału z naszymi wypowiedziami.
10
lip
Brexit a sytuacja Polaków na Wyspach
Czy brexit sprawi, że Polacy mieszkający w Wielkiej Brytanii będą masowo wracać do kraju?
05
lip
Fakty i mity o agencjach pracy
Niewiedza powoduje wiele nieporozumień. Tak samo jest w przypadku niesprawdzonych informacji na temat agencji pracy tymczasowej.
03
lip
Babyboomers vs Millenialsi
Czego młodzi ludzie mogą się nauczyć od dojrzałych pracowników i odwrotnie? Zapraszamy do lektury wywiadu z Olą, naszą Dyrektor Finansową.
29
cze
BREXODUS STAJE SIĘ FAKTEM/ BREXODUS BECOMES FACT!
Brexit to dla Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii moment przełomowy. Zapowiedź zmian dotyczących zatrudnienia w Anglii, dla wielu może oznaczać konieczność zmierzenia się z trudnym pytaniem: czy zostać na wyspach, czy jednak wrócić do Polski?
26
cze
Jak osobom z Ukrainy pracuje się w Polsce? Zapraszamy do wywiadu!
Jak osobom z Ukrainy pracuje się w Polsce? Dlaczego warto przyjechać do naszego kraju? Czy trudno nauczyć się polskiego? Zapraszamy do lektury wywiadu z Iloną Boboshko – naszą stażystką w dziale Kadr i Płac, studentką Wyższej Szkoły Bankowej pochodzącą z Ukrainy.
21
cze
Pomóż nam zmienić rynek pracy w Polsce!
Zaproszenie do ogólnopolskiego badania szczęścia polskich pracownikow
19
cze
Wywiad z Natalią Bogdan w magazynie Home & Market
Czego od kandydatów oczekują dziś pracodawcy? A czego kandydaci od pracodawców? Co jest najważniejsze w zarządzaniu ludźmi? Na te i inne pytania w wywiadzie okładkowym dla magazynu Home & Market w rozmowie z Katarzyną Mazur odpowiada Natalia Bogdan, Prezes Zarządu Jobhouse
13
cze
Zniesienie wiz dla pracowników z Ukrainy
Szanowni Państwo, od 11 czerwca 2017 roku obywatele Ukrainy posiadający paszporty biometryczne wydane w ciągu ostatnich 10 lat i ważne przez co najmniej 3 miesiące po planowanej dacie opuszczenia strefy Schengen mogą przyjeżdżać do Polski i innych krajów strefy Schengen bez wiz. Jak legalnie zatrudnić takich pracowników? Ilona Boboshko z Jobhouse zebrała dla Państwa najważniejsze informacje.
08
cze
PRACA NA OPENERZE
Z radością informujemy, że uruchomiliśmy właśnie rekrutację na tegoroczny Open’er Festival!
01
cze
Zmiany w ustawie o zatrudnieniu pracowników tymczasowych od 1 czerwca br.
od 01.06 wchodzą w życie drobne zmiany w ustawie o pracy tymczasowej. W związku z tym przesyłamy Państwu treść nowelizacji ustawy oraz jej najważniejsze postanowienia.
29
maj
Dotarliśmy do pierwszego zrekrutowanego przez nas pracownika!
Dzięki podcastowi Marcina Iwucia „Finanse bardzo osobiste” dotarliśmy do pierwszego zrekrutowanego przez nas pracownika!
17
maj
Kariera Menadżera XXI wieku
Dnia 15.05.2017r. w Olivia Business Centre uczestniczyliśmy w spotkaniu Stowarzyszenia Absolwentów MBA, którego tematem przewodnim był rozpoczynający się właśnie projekt Kariera Menadżera XXI wieku.
09
maj
Wartości coraz ważniejsze w biznesie
Dziś wiele firm stawia na wartości, które jasno komunikuje. Na ile są one dziś ważne także w procesie rekrutacji? Czy mogą zdecydować o tym, że dostaniesz pracę?
19
kwi
NIE PRZYJMUJ W CIEMNO! PRZETESTUJ ZANIM ZATRUDNISZ!
Według Goldenline.pl koszt tylko jednej nieudanej rekrutacji to ponad 36.000 zł! Nie mówiąc o czasie i energii poświęconej na poszukiwania, wdrożenie i przeszkolenie nieodpowiednich pracowników. Nie wyrzucaj pieniędzy w błoto!
29
mar
Motywacja w firmie – wspólne wartości i jedne cele.
Pytanie o motywację zawsze rodzi gorące dyskusje. Firmy prześcigają się w systemach motywacyjnych dla pracowników – karty benefitowe, vouchery, wyjazdy, boxy z sałatkami, masaże, rowery do pracy, samochody po pracy, zabawki dla dzieci pracowników…
13
mar
NATALIA BOGDAN ZOSTAŁA BIZNESWOMAN ROKU PUBLICZNOŚCI
9 marca, podczas uroczystej gali Bizneswoman Roku nagrodzono zwyciężczynie ósmej edycji konkursu organizowanego przez Sukces Pisany Szminką
02
lut
Rynek pracy w przyszłości , czy zastąpią nas roboty?
Rozwój techniki dotyka również rynek pracy Obecny rynek pracy to rynek pracownika, jednak coraz częściej mówi się o istotnym aspekcie automatyzacji pracy, która ma być odpowiedzią na dynamiczne potrzeby rynku.
27
sty
Cyfryzacja rekrutacji
Zdaniem ekspertów z dziedziny HR rekrutację czekają zmiany za sprawą cyfryzacji i zastąpienie tradycyjnych rozmów, nagraniami przy użyciu telefonów komórkowych.
10
sty
Jak powinno wyglądać CV młodego człowieka?
Zastanawiasz się, dlaczego pomimo rozesłanych CV Twój telefon wciąż milczy? Przecież zapowiadało się tak dobrze: świetna oferta - idealna dla Ciebie, a Ty spełniasz wymagania.
03
sty
Aukcja dla WOŚP. VOUCHER na spotkanie z doradcą kariery
Pomóc możesz i TY! Jobhouse - Agencja Pracy przekazuję na aukcję WOŚP VOUCHER na spotkanie z doradcą kariery i trenerem rynku pracy. Zapraszamy do licytacji.
14
gru
Zakończyliśmy projekt Misja Praca!
Za nami projekt Misja Praca, który prowadziliśmy we współpracy z Polskim Forum HR. Zakończyliśmy cykl spotkań skupiony wokół tematyki rynku pracy.
11
gru
Jak wykorzystać staż lub praktykę zawodową?
Większość uczelni wyższych, ma w swoim programie kształcącym, obowiązek odbycia przez studentów stażu lub praktyki zawodowej. Studenci mają możliwość wykorzystania wcześniej zdobytej wiedzy i umiejętności w praktyce.
06
gru
Rekomendacje niczym prezent mikołajkowy!
Niemal wszyscy wiedzą, że na drodze do zdobycia wymarzonej pracy, kluczowe są dobrze przygotowane CV oraz List Motywacyjny.
04
gru
Jak powinien wyglądać mail z CV wysłany do pracodawcy?
Znajdujesz w sieci ofertę pracy Twoich marzeń. Nie pozostało nic innego, jak tylko zalogować się na pocztę, przesłać swoje dokumenty i czekać na telefon z zaproszeniem na rozmowę.
24
lis
Skuteczny networking, czyli jak zadbać o swoją sieć kontaktów!
Skuteczny networking wymaga ciągłego dbania o już zbudowane relacje i bieżącego nawiązywania nowych. Aby Twoja sieć kontaktów chciała polecać Cię dalej, koniecznie dawaj od siebie wartość.
21
lis
5 elementów wizerunku, których powinieneś się wystrzegać!
Idąc na rozmowę kwalifikacyjną z pewnością chcesz wywrzeć pozytywne wrażenie na rekruterach. Pamiętaj, że rozmowa kwalifikacyjna to spotkanie biznesowe.
14
lis
Jak weryfikować napotkane oferty pracy?
Jeśli zależy Ci na tym, aby skierować swój rozwój zawodowy na właściwie tory, powinieneś zarządzać nim w sposób świadomy. Odnosi się to szczególnie do analizowania i selekcjonowania miejsc.
10
lis
Umowa partnerska z Wyższą Szkołą Bankową podpisana!
Właśnie podpisaliśmy umowę partnerską z Wyższą Szkołą Bankową w Gdańsku. Staliśmy się partnerem strategicznym WSB w Gdańsku w zakresie wspierania rozwoju kompetencji zawodowych studentów .
03
lis
Nagroda Perły HR dla naszego pracownika!
27 października 2016 w Warszawie odbyła się gala Wieczór Rekrutera. Kulminacyjnym punktem wieczoru było wręczenie Pereł HR – wyróżnień dla najlepszych rekruterów w branży.
02
lis
Dołączyliśmy do programu wolontariatu kompetencyjnego „Misja praca”!
We współpracy z Polskim Forum HR nasi pracownicy realizują program w ramach wolontariatu kompetencyjnego „Misja praca”.
30
paź
Bezpłatne konsultacje z doradcą kariery również w Warszawie
Od września br. organizujemy bezpłatne konsultacje z doradcą kariery w naszej siedzibie w Gdańsku, a od 28 października uruchomiliśmy takie spotkania w naszym biurze w Warszawie.
30
paź
Czas na Halloween! Sprawdź najstraszniejsze błędy popełniane przez kandydatów.
Raz w roku, w okresie jesiennym, nastaje święto zwane Halloween. Kojarzy się ono z upiorami, duchami oraz ogólnie rzecz biorąc, wszystkim, co straszne. Może być jednak coś znacznie bardziej przerażającego od tego.
20
paź
Co da Ci współpraca z doradcą kariery?
Obecnie zmiany na rynku pracy zachodzą bardzo dynamicznie. Przemianom ulegają zarówno wymagania branżowe, jak i oczekiwania rekruterów wobec poszczególnych kandydatów.
14
paź
Jak ustalić swój potencjał na rynku pracy?
Wyobraź sobie przez chwilę, że znalazłeś pracę swoich marzeń. Wstajesz każdego ranka pełen energii, z motywacją do działania, a praca zwyczajnie sprawia Ci radość. Wspaniała wizja, prawda?
06
paź
Social media tajną bronią rekruterów!
To, jak pozycjonujesz się w sieci dociera do osób, które mogą zmienić Twoje życie zawodowe. Jeśli chcesz być traktowany poważnie przez potencjalnego pracodawcę, musisz zadbać o swój wizerunek w sieci.
03
paź
CV - jakie elementy należy wziąć pod uwagę przy wprowadzaniu zmian
Mimo, że temat poprawnie zredagowanego CV wciąż wraca jak bumerang, nadal w nadsyłanych aplikacjach widnieje sporo błędów, które mogą zdecydować o tym, czy dostaniesz pracę marzeń, czy też nie.
20
wrz
Jak zaprezentować się na rozmowie kwalifikacyjnej? Przestrzegaj 12 zasad.
Rozmowa kwalifikacyjna to ważne spotkanie, do którego warto się przygotować, by pokazać, że jesteś najlepszym kandydatem na oferowane stanowisko.
13
wrz
Piątki z Doradcą Kariery
Od 16 września 2016 roku zapraszamy na bezpłatne konsultacje z Doradcą Kariery i Trenerem Rynku Pracy. Spotkania odbywać się będą systematycznie w każdy piątek w godzinach 9:00 - 11:00.
23
sie
Nasze warsztaty podczas Eddu Camp – największej edukacyjnej imprezie w Polsce!
Za nami Eddu Camp, największa impreza edukacyjna w Polsce prowadzona przez Mateusza Grzesiaka, która w dniach 20-22 sierpnia odbywała się w Gdańsku.
16
sie
Doradca Kariery & Trener Rynku Pracy na naszym pokładzie!
Do naszego zespołu dołączyła Kamila Czarnomska - Doradca Kariery & Trener Rynku Pracy. Kilka lat temu szukając pracy, popełniła każdy możliwy błąd uniemożliwiający...
23
maj
Zapraszamy do videorelacji z naszych 5. Urodzin!
Sprawdźcie co działo się w Olivia Sky Tower podczas naszych 5. Urodzin!
20
maj
Urodziny Jobhouse za nami!
W piątek 20 maja na dwunastym piętrze na dachu Olivia Tower w Gdańsku zjawiło się liczne grono znakomitych gości by razem z nami świętować 5-te urodziny.
27
kwi
Metropolitarne Targi Pracy w AmbeExpo w Gdańsku
27 kwietnia w Amber Expo w Gdańsku odbyły się Metropolitarne Targi Pracy.
13
gru
SOS – podaruj szczęśliwą sukienkę
Miło nam poinformować, że rozpoczęliśmy współpracę z Fundacją Dress for Success, która jest największą na świecie organizacją non-profit pomagającą kobietom...
Strony internetowe - odee.pl

Copyright 2016 – Jobhouse Sp. z o.o.