Dla pracownika Znajdź z nami pracę marzeń
Obejrzyj film

Scroll down

Złóż aplikację

Zarejestruj się online

Szukaj ofert pracy

Oferty pracy

Zapoznaj się z naszymi poradnikami

Personal Branding
Wartości i postawy = motywacja
Rozmowa kwalifikacyjna
CV - jak przykuć uwagę rekrutera?

Personal Branding

Pierwsze wrażenie ma ogromną moc.

 

Wystarczy tylko kilka sekund, aby wyrobić sobie o kimś opinię, a ludzie bardzo często oceniają innych po przysłowiowej okładce. Personal Branding jest strategią marketingową, mająca na celu budowanie wizerunku kandydata w celu zwiększenia jego atrakcyjności na rynku pracy.

 

Z Personal Brandingiem mamy do czynienia na dwóch poziomach: wizerunek w Internecie, mediach społecznościowych i bezpośrednio na spotkaniu rekrutacyjnym. Najważniejsze jest to, aby wszystko było spójne i wiarygodne. Zadbaj o udostępniane zdjęcia i informacje o Tobie w sieci, bądź aktywny na stronach branżowych, prowadź blogi, zbieraj pozytywne rekomendacje, potwierdzaj swoje umiejętności. Złota zasada brzmi: na spotkanie rekrutacyjne przyjdź ubrany odpowiednio o stanowisko wyżej, na które aplikujesz.

 

Pracodawcy poszukują ludzi którzy przyczynią się do rozwoju ich firmy, dlatego inwestycja w samego siebie, jest najlepszą formą inwestycji. Sprawdź jakie umiejętności są obecnie poszukiwane na rynku pracy, co mógłbyś w sobie rozwinąć oraz jakie kwalifikacje już posiadasz. Budowanie swojej osobistej marki to działania, które pozwolą Ci wyprzedzić konkurencję i zagwarantują sukces.

Wartości i postawy = motywacja

Wartości mają coraz większe znaczenie zarówno przy wyborze pracodawcy, jak i przy wyborze pracownika. Każda firma potrzebuje pracowników, którzy wpasowują się w świat wartości, które wyznaje -zasad, które określają tożsamość firmy i wpływają na podejmowane decyzje biznesowe.

 

Sprawdź czy wyznawane przez Ciebie wartości, są spójne z wartościami firmy, do której aplikujesz. Wynagrodzenie, benefity, atmosfera i ludzie, z którymi pracujesz, to kwestie nad wymiar istotne, natomiast jeśli wyznawane przez firmę wartości nie będą spójne z Twoją wizją patrzenia na świat, motywacja do pracy szybko ucieknie, a samo wynagrodzenie straci na znaczeniu.

 

Dobre dopasowanych pod względem wartości to najlepsza metoda zapewnienia sobie wspólnego długofalowego sukcesu.

Rozmowa kwalifikacyjna

(WYWIAD SELEKCYJNY) – JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ?

Przed rozmową kwalifikacyjną:

 • ponownie zapoznaj się z ogłoszeniem na które aplikujesz
 • zbierz informacje na temat organizacji, jej profilu, działalności
 • przygotuj się na niektóre pytania dotyczące CV, swoich zalet/wad, cech osobowości, celów, planów
 • przeanalizuj jakie wynagrodzenie jest oferowane na twoim stanowisku (oczekiwania finansowe)

NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ?

Istotne kwestie:

 • umiejętność autoprezentacji –  mówienia o sobie, swoich sukcesach, dokonaniach, zaletach ale i wadach oraz niepowodzeniach w odpowiedni sposób
 • mowa ciała – mimika, gesty, kontakt wzrokowy
 • sposób mówienia – wyraźnie, poprawnie
 • odpowiedni strój

ZAANGAŻOWANIE – JAK JE POKAZAĆ?

Zachowania, które pokazują, że zależy nam na pracy:

 • punktualność
 • wiedza o firmie
 • zadawanie pytań pod koniec rozmowy kwalifikacyjnej
 • otwarta postawa, uśmiech

CV - jak przykuć uwagę rekrutera?

Poprawnie, czytelnie i przejrzyście napisane CV to pierwszy krok do sukcesu. Wyróżnienie informacji spełniających postawione wymagania (np. wykształcenie; znajomość języka obcego).

 

Umieszczenie kategorii tj.: kursy i szkolenia, umiejętności, zainteresowania - widoczna, porządkująca i cenna informacja dla rekrutera! Precyzyjny opis obowiązków na danym stanowisku – nie zawsze nazwa stanowiska oznacza ten sam zakres odpowiedzialności!

 

Dlaczego informacje z  CV mogą nam zaszkodzić podczas rozmowy kwalifikacyjnej?

 

 • Każda informacja zawarta w CV może zostać zweryfikowana podczas rozmowy. Rekruter sprawdza wiedzę kandydata zadając pytania, często szczegółowe – jeżeli w kategorii zainteresowania kandydat umieszcza np. psychologię, coaching; kulturę azjatycką musi faktycznie posiadać wiedzę na ten temat
 • Poziom znajomości języka obcego – rozmowa w danym języku może zdemaskować nieprawdziwą informację
 • Umieszczenie nieprawdziwych miejsc zatrudnienia i obejmowanych stanowisk – nieumiejętność udzielenie odpowiedzi na pytania o daną branżę, firmę, nieznajomość specjalistycznych określeń

Umów się na bezpłatną konsultację dla Twojego biznesu!

Wybierz dogodny termin i umów się na spotkanie online. Bezpłatna konsultacja to 15 minut, które możesz wykorzystać na rozmowę na dowolny temat związany z HR, np. rekrutacja, wynajem pracowników tymczasowych, obsługa kadrowo-płacowa, itp.

 

Naszymi klientami są m.in. Airbus, Babyliss, Mercedes, Algida i Bluemedia. Prowadzimy od ponad 11 lat rekrutacje na wszystkie szczeble stanowisk, dla wszystkich branż, np.: finanse, sprzedaż, produkcja, TSL, HR, administracja, marketing, engineering, usługi, obsługa klienta, IT i wiele innych.

 

Porozmawiajmy! Skorzystaj z naszego wieloletniego doświadczenia i umów się na bezpłatną konsultację już dziś, bez zobowiązań.

Strony internetowe - odee.pl

Copyright 2016 – Jobhouse Sp. z o.o.