Aktualności

Dotarliśmy do pierwszego zrekrutowanego przez nas pracownika!

Niedawno obchodziliśmy 6. urodziny. Za nami setki odbytych spotkań, odwiedzonych firm, poznanych ludzi. Dzięki podcastowi Marcina Iwucia „Finanse bardzo osobiste” dotarliśmy do pierwszego zrekrutowanego przez nas pracownika! Przeczytajcie rozmowę naszej prezes Natalii Bogdan z Eweliną Szram, pierwszą osobą, której pomogliśmy znaleźć pracę. Jak Ewelina do nas trafiła, jak wyglądała nasza pierwsza rozmowa kwalifikacyjna i jak dalej potoczyły się jej losy? Zapraszamy Was do lektury.

 

 

 

 

 1. Jak to się stało, że trafiła Pani do Jobhouse?

 

Odpowiedziałam na ogłoszenie o pracę zamieszczone na stronie internetowej. 

 

 1. Jak przebiegał proces rekrutacji?

 

Sama rekrutacja była sprawna i co było dla mnie ważne i mile zaskakujące - proces rekrutacji nie przedłużał się. Odpowiedź otrzymałam w obiecanym terminie 2 dni.

 

 1. Czym różniła się rekrutacja w Jobhouse od Pani wyobrażeń lub innych procesów,
  w których brała Pani wcześniej lub później udział?

 

Jobhouse nie był pierwszym pośrednikiem z jakim miałam okazję współpracować,  ale nikt do tej pory (nawet po kilku latach od tamtych wydarzeń) nie przeprowadził rekrutacji tak profesjonalnie, a przy tym miło. Pamiętam, że to była moja pierwsza w życiu rozmowa
o pracę w języku angielskim i choć byłam bardzo zaskoczona, bo nie byłam na to przygotowana, Pani Aleksandra która ze mną rozmawiała, pozwoliła mi zebrać myśli
i cierpliwie wysłuchała wszystkiego co chciałam powiedzieć.

 

Dodatkowo, czas na rozmowę był poświęcony tylko dla mnie. Nie byłam jedną z kilku kandydatek czekających pod drzwiami na swoją kolej. Rozmowy o pracę są bardzo stresujące, a podejście do nich jak do produkcji masowej zniechęca kandydatów i wyrabia bardzo złą opinię o firmie - zarówno o pracodawcy jak i o agencji.

Mimo, że początkowo nie wierzyłam w swoje siły, jednak udało się - dostałam tą pracę! :) Wtedy już wiedziałam, że to będzie duży krok  naprzód.

 

 1. Jaką pracę Pani otrzymała dzięki Jobhouse?

 

Stanowisko na jakie kandydowałam nazwane było: Pracownik Biurowy. Zajmowałam się prostymi czynnościami księgowymi, administracyjnymi i po części asystenckimi. Dla mnie - idealna praca na początek.

 

 1. Co Pani dzięki niej zyskała, czego się nauczyła?

 

Zaczynając pracę w handlu, ciężko jest znaleźć pracę w innym charakterze. Praca, którą dostałam dzięki Jobhouse pozwoliła mi pójść w innym kierunku niż dotychczas i uniknąć "zaszufladkowania". Poznałam pierwszy program CRM, podstawy księgowości, miałam okazję poznać jak wygląda ścisła współpraca z zarządem spółki. Poznałam podstawy dzięki którym znalazłam punkt zaczepienia w dalszym życiu zawodowym.

 

 1. Jak zmieniło się Pani życie od tamtego czasu?

 

Od tego czasu zmieniło się moim życiu niemalże wszystko. Przede wszystkim uważam,
że zawodowo zaszłam wysoko. Dziś pracuję na stanowisku Asystentki Biura Zarządu. Czuję, że to jest mój czas i wiem, że jeszcze wiele dobrych zawodowych doświadczeń przede mną.

 

 1. Dlaczego Pani szef powierzył rekrutację Jobhouse?

 

Dziś, mając większą wiedzę i pewne doświadczenia, wiem, że dla firm pomoc
w przeprowadzeniu rekrutacji jest ogromnym ułatwieniem i daje pewność dobrego wyboru. Jeśli nie ma się doświadczenia w rekrutacji, można bardzo łatwo popełnić wiele błędów przy wyborze pracownika. To działa w obie strony - zarówno kandydat jak i pracodawca mogą wyjść ze spotkania o pracę z poczuciem straty czasu i porażki. Jeśli firma i przyszły pracownik nie będą do siebie dopasowani, obie strony stracą czas, pieniądze i zaufanie. Biorąc te trzy czynniki pod uwagę, uważam, że warto powierzyć wybór pracownika profesjonalistom.

 

 1. Co by Pani powiedziała osobom, które obawiają się korzystać z usług agencji pracy?

 

Przede wszystkim, by nie obawiały się wysłać CV i jeśli zostaną zaproszone, by koniecznie poszły na spotkanie! Dziś, gdy na rynku pracy jest tyle nieuczciwych osób, agencje pracy są dla pracownika gwarancją legalnej pracy i dużym wsparciem.

 

 1. Gdyby Pani lub ktoś ze znajomych szukał pracy lub pracownika, czy poleciłaby Pani usługi Jobhouse? Dlaczego?

 

Już to kilkakrotnie zrobiłam :) I będę nadal polecać. Dlaczego? Dlatego, że Jobhouse to nie "fabryka pracowników", ale profesjonalna agencja pracy, która poważnie podchodzi do tematu naszej pracy.

Komentarze:

Nie dodano jeszcze komentarza

Dodaj komentarz:

Skontaktuj się z nami

Jobhouse Sp. z o.o.

al. Grunwaldzka 31

80-241 Gdańsk

 

tel. +48 58 58 58 072

fax. +48 58 58 58 073

 

e-mail: gdansk@jobhouse.pl

 

Dział Handlowy

Elżbieta Kryńska

kom. +48 882 196 394

elzbieta.krynska@jobhouse.pl

 

NIP: 957-107-20-55

REGON: 222017678

KRS: 0000493865

 

Wpis do Krajowego Rejestru Agencji Zatrudnienia nr 7097

Strony internetowe - odee.pl

Copyright 2016 – Jobhouse Sp. z o.o.