Aktualności

GIFTWORK – miejsce pracy idealne - jakie?

Obecnie przedsiębiorstwa coraz silniej konkurują ze sobą na rynku pracy o idealnego kandydata, który skłonny będzie przyjąć ich ofertę pracy. W wielu sektorach brakuje pracowników i coraz częściej to kandydat, który planuje zmienić pracę, tworzy sobie "bilans zysków i strat" ewentualnej zmiany. W dobie Internetu łatwiej zweryfikować czy dana firma to ta... idealna. Jakie czynniki biorą pod uwagę kandydaci i pracownicy?

 

Jako główny czynnik poczucia satysfakcji w pracy stawiamy wysokość wynagrodzenia. W naszym badaniu „Szczęście w pracy Polaków”, które przeprowadzaliśmy w zeszłym roku, aż 88% respondentów wskazało kwestie finansowe, jako dające największą motywację. Na drugim miejscu kształtuje się dobra atmosfera w pracy, gdzie pracownik zwraca uwagę na przyjazny i zgrany zespół oraz pozytywne relacje z przełożonym. Następnym, coraz częściej przybierającym na sile czynnikiem jest rozwój osobisty, aż 81 % osób wskazało ten czynnik jako istotny. W rozwoju ważny jest dostęp do szkoleń, warsztatów, udział w konferencjach, a także jasna ścieżka kariery i możliwość awansu.

 

Kolejnymi ważnymi elementami są:

  • Odległość od domu do pracy;
  • Równowaga między pracą a domem;
  • Komfortowe warunki w biurze;
  • Dodatkowe benefity typu Multisport, ubezpieczenie, opieka medyczna, lekcje języka angielskiego;
  • Integracja zespołu.

 

Oprócz idealnego miejsca pracy, ważny jest również idealny szef. Czyli jaki? Według badań 3MGSC z listopada 2017 roku idealny szef to osoba, która przy podejmowaniu decyzji potrafi wziąć pod uwagę opinię pracowników, często chwali, wskazuje jasne cele, dzieli się wiedzą oraz dba o rozwój podwładnych. Przełożony może zbudować zaufanie na pięciu filarach: wiarygodność, szacunek, uczciwość, honor oraz koleżeństwo. Obecnie pracownicy od przełożonych oczekują informacji zwrotnej, tzw. feedbacku, który ocenia ich pracę. Pozwala im to oszacować co robią dobrze, a nad czym muszą jeszcze popracować. Brak informacji zwrotnej może osłabić efekty ich pracy.

 

Każdy z nas jest inny i co innego go motywuje. Trzy pierwsze czynniki powtarzają się oczywiście najczęściej.

 

Coraz więcej firm jest świadomych i buduje kulturę organizacyjną – wokół wartości, z którymi wszyscy się utożsamiają. Warto wziąć pod uwagę opinię pracowników np. poprzez ankiety – w Internecie można znaleźć bardzo dużo firm, które specjalizują się w ich tworzeniu. Dobrze jest dawać pracownikowi wybór, sprawdzać co dla niego jest ważne, żeby działania firmy jak i pracownika były jak najbardziej dopasowane do oczekiwań i potrzeb.

 

Karolina Juralewicz
Karolina Juralewicz

Komentarze:

Nie dodano jeszcze komentarza

Dodaj komentarz:

Skontaktuj się z nami

Jobhouse Sp. z o.o.

al. Grunwaldzka 31

80-241 Gdańsk

 

tel. +48 58 58 58 072

fax. +48 58 58 58 073

 

e-mail: gdansk@jobhouse.pl

  

NIP: 957-107-20-55

REGON: 222017678

KRS: 0000493865

 

Wpis do Krajowego Rejestru Agencji Zatrudnienia nr 7097

Umów się na bezpłatną konsultację dla Twojego biznesu!

Wybierz dogodny termin i umów się na spotkanie online. Bezpłatna konsultacja to 15 minut, które możesz wykorzystać na rozmowę na dowolny temat związany z HR, np. rekrutacja, wynajem pracowników tymczasowych, obsługa kadrowo-płacowa, itp.

 

Naszymi klientami są m.in. Airbus, Babyliss, Mercedes, Algida i Bluemedia. Prowadzimy od ponad 11 lat rekrutacje na wszystkie szczeble stanowisk, dla wszystkich branż, np.: finanse, sprzedaż, produkcja, TSL, HR, administracja, marketing, engineering, usługi, obsługa klienta, IT i wiele innych.

 

Porozmawiajmy! Skorzystaj z naszego wieloletniego doświadczenia i umów się na bezpłatną konsultację już dziś, bez zobowiązań.

Strony internetowe - odee.pl

Copyright 2016 – Jobhouse Sp. z o.o.