Aktualności

Outsourcing usług HR

Coraz więcej właścicieli i managerów firm zdaje sobie sprawę, że lepiej jest skupiać się na kluczowym obszarze swojej działalności niż rozdrabniać na zadania, w których firma się nie specjalizuje. Księgowość, IT, marketing – to dziedziny, które bez większego zawahania przekazujemy biurom rachunkowym, firmom informatycznym i agencjom reklamowym. Widząc korzyści, jakie płyną z przekazywania tych obszarów na zewnątrz, coraz więcej firm decyduje się na outsourcing kolejnych usług. 

 

- Naszą najpopularniejszą usługą jest rekrutacja, ale zwykle nasi Klienci nie ograniczają się jedynie do outsourcingu pozyskiwania talentów. Doradztwo personalne jest poprzedzone szerszym consultingiem związanym z określeniem poziomu wynagrodzeń, pomocą w stworzeniu opisów stanowisk, ścieżek karier, systemów ocen okresowych czy systemów motywacyjnych. Zaś po zatrudnieniu rekomendowanych przez nas kandydatów, nasi Klienci często powierzają nam także obsługę kadrowo-płacową, czyli tzw. Payroll – mówi Natalia Bogdan, Prezes Zarządu Jobhouse.  

 

Pozyskiwanie i utrzymanie talentów staje się coraz większym wyzwaniem dla wielu firm. Jest to proces bardzo czasochłonny, kosztowny, wymagający wiedzy z zakresu HR oraz rozwiązań metodologicznych i technologicznych. Powierzając rekrutację zewnętrznej firmie, to na nią przekazywane są  wszystkie koszty i działania związane z doborem odpowiednich pracowników. To headhunter redaguje ogłoszenia o pracę, rekrutuje, przeprowadza selekcję CV, rozmowy wstępne i kwalifikacyjne oraz dodatkowe testy. Dodatkowo agencje rekrutacyjne posiadają ogromne bazy własnych pracowników.

 

Jak wygląda taka współpraca?

W pierwszej kolejności przyszły partner w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi spotyka się z Klientem, aby poznać jego potrzeby i wyzwania w obszarze HR. Następnie przygotowuje ofertę szytą na miarę, ponieważ każda firma ma swoje indywidualne potrzeby.

 

Główne korzyści, jakie niesie ze sobą outsourcing usług HR to przede wszystkim:

 

WYGODA

 - udział Klienta jest potrzebny jedynie podczas przekazania nam informacji i akceptacji wyniku końcowego

- minimalna ilość formalności – jedna umowa – jedna faktura VAT

 

OSZCZĘDNOŚCI

- faktura usługowa, która stanowi koszt uzyskania przychodu (niższy podatek)

- brak kosztów własnych pracowników

- brak konieczności zakupu drogich narzędzi (systemy płacowe, rekrutacyjne, pakiety ogłoszeń, wyszukiwarki)

 

BEZPIECZEŃSTWO

- przeniesienie odpowiedzialności na firmę zewnętrzną

- zapewnienie ciągłości i terminowości usług, nawet w przypadku choroby lub urlopu opiekuna

- wysoka jakość usług

 

Outsourcing usług HR z pewnością przyczynia się do rozwoju przedsiębiorstw i pozwala im skupić się na kluczowym obszarze działalności. Przedsiębiorca nie musi znać się na skomplikowanych przepisach podatkowych, kodeksie pracy czy też nowoczesnych narzędziach rekrutacyjnych. Może skoncentrować się na rozwijaniu swojego biznesu, a o to przecież chodzi.

 

Jeżeli są Państwo zainteresowani przekazaniem części lub całości procesów HR w Państwa firmie profesjonalistom, zapraszamy do kontaktu: Dorota Blicharska, e-mail: dorota.blicharska@jobhouse.pl, tel. +48 58 58 58 072

Komentarze:

Nie dodano jeszcze komentarza

Dodaj komentarz:

Skontaktuj się z nami

Jobhouse Sp. z o.o.

al. Grunwaldzka 31

80-241 Gdańsk

 

tel. +48 58 58 58 072

fax. +48 58 58 58 073

 

e-mail: gdansk@jobhouse.pl

 

Dział Handlowy

Elżbieta Kryńska

kom. +48 882 196 394

elzbieta.krynska@jobhouse.pl

 

NIP: 957-107-20-55

REGON: 222017678

KRS: 0000493865

 

Wpis do Krajowego Rejestru Agencji Zatrudnienia nr 7097

Strony internetowe - odee.pl

Copyright 2016 – Jobhouse Sp. z o.o.