Aktualności

Pierwszy dzień w nowej pracy oczami pracownika

Magdalena Paradecka, nowa Kierownik naszego biura w Gdańsku opowiada o swoim pierwszym dniu w Jobhouse!

 

Chciałabym się z Wami podzielić moimi spostrzeżeniami dotyczącymi wdrożenia nowego pracownika. Jako, że najlepiej pisze się na własnym przykładzie, tak też czynię. Mam za sobą już kilka wdrożeń i przyjęć do różnych organizacji, i właśnie te doświadczenia dają mi ciekawy punkt odniesienia.

 

W pierwszym dniu pracy w Jobhouse czekało na mnie 40 pytań od zespołu! Pytania o bardzo szerokim spektrum: od zagadnień związanych z HR poprzez dotyczące upodobań kulinarnych i modowych. Jedno, które utkwiło mi w pamięci, to pytanie dotyczące pizzy i tu pozwolę sobie zacytować: Czy pizza z ananasem to specjał czy profanacja? Każdy z naszego zespołu otrzymał również pytania ode mnie. I oto w taki przyjemny sposób mogliśmy się poznać, poprzez swojego rodzaju grywalizację.  

 

W tym szczególnym dla mnie dniu poczułam się wyjątkowo, bo nie było to sztuczne i wydumane przyjęcie, a raczej miła rozmowa przy kawie i cieście – tak, ciasto w pierwszym dniu pracy ważna rzecz!

 

Następnie zaplanowane było dla mnie wdrożenie z każdym działem i wspólne rozmowy z pracownikami odnośnie obowiązków i naszych przyszłych powiązań. Rzeczowe i merytoryczne przedstawienie najważniejszych wiadomości posumowałabym jako pigułkę wiedzy – konkretnie, krótko, ciekawie i na temat! Uprzednio dostałam oczywiście plan całego wdrożenia, abym mogła ułożyć sobie wszystko w odpowiednim czasie i miejscu. Takie podejście do tematu buduje odpowiednią strefę komfortu i niweluje stres jaki może wystąpić przy tego typu okazjach.

 

Całe moje wdrożenie to czas, w którym mogłam się oswoić z nową sytuacją i poznać lepiej osoby, z którymi będę na co dzień pracować. Grywalizacja, a później indywidualne spotkania dały także możliwość moim nowym koleżankom i kolegom na poznanie mnie face to face, co także dla mnie było cennym doświadczeniem.

 

A Wy – jak wspominacie swój pierwszy dzień w pracy? Przyjazna atmosfera czy może dezinformacja i chaos?

 

Komentarze:

Nie dodano jeszcze komentarza

Dodaj komentarz:

Skontaktuj się z nami

Jobhouse Sp. z o.o.

al. Grunwaldzka 31

80-241 Gdańsk

 

tel. +48 58 58 58 072

fax. +48 58 58 58 073

 

e-mail: gdansk@jobhouse.pl

  

NIP: 957-107-20-55

REGON: 222017678

KRS: 0000493865

 

Wpis do Krajowego Rejestru Agencji Zatrudnienia nr 7097

Umów się na bezpłatną konsultację dla Twojego biznesu!

Wybierz dogodny termin i umów się na spotkanie online. Bezpłatna konsultacja to 15 minut, które możesz wykorzystać na rozmowę na dowolny temat związany z HR, np. rekrutacja, wynajem pracowników tymczasowych, obsługa kadrowo-płacowa, itp.

 

Naszymi klientami są m.in. Airbus, Babyliss, Mercedes, Algida i Bluemedia. Prowadzimy od ponad 11 lat rekrutacje na wszystkie szczeble stanowisk, dla wszystkich branż, np.: finanse, sprzedaż, produkcja, TSL, HR, administracja, marketing, engineering, usługi, obsługa klienta, IT i wiele innych.

 

Porozmawiajmy! Skorzystaj z naszego wieloletniego doświadczenia i umów się na bezpłatną konsultację już dziś, bez zobowiązań.

Strony internetowe - odee.pl

Copyright 2016 – Jobhouse Sp. z o.o.