Praca w USA

Praca dla kierowców C+E w USA - Ameryka Cię potrzebuje

Wysokie zarobki, możliwość wyjazdu z rodziną, załatwienie formalności związanych ze zdobyciem Zielonej Karty czy pokrycie kosztów przelotu i zakwaterowania – na to mogą liczyć polscy kierowcy C+E podejmujący pracę w USA.

 

Zagraniczni pracodawcy bardzo cenią sobie polskich kierowców, ich kompetencje i profesjonalizm. - Międzynarodowy transport jest jedną z branż, w której nasi rodacy świetnie się odnajdują. Zagraniczne firmy transportowe bardzo często poszukują kierowców z prawem jazdy C+E i chętnie zatrudniają kandydatów z Polski. Aktualnie prowadzimy rekrutację dla firmy z USA, która oferuje wynagrodzenie na poziomie co najmniej $50.000 rocznie - to kilka razy więcej niż w Polsce, a także o wiele więcej niż polscy kierowcy zarabiają na przykład w Wielkiej Brytanii. Do tego pracodawca pokrywa koszty przelotu i zakwaterowania oraz organizuje wszelkie formalności związane z zieloną kartą, która umożliwia stałą, legalną pracę w Stanach Zjednoczonych. Możliwy jest również wyjazd z rodziną. – mówi Julia Krawczak, koordynator rekrutacji kierowców w Jobhouse.

 

APLIKUJ: https://jobhouse.traffit.com/public/an/557 

 

Ile polski kierowca może zarobić pracując w USA? Jak przebiega proces rekrutacji, czy znajomość jęz. angielskiego jest obowiązkowa, czy można wyjechać z całą rodziną? Na te i inne pytania odpowiada Julia Krawczak, koordynator rekrutacji kierowców C+E w USA, w wywiadzie z Natalią Bogdan. 

 

 

SZCZEGÓŁY

Oprócz bardzo atrakcyjnego wynagrodzenia i szansy na rozpoczęcie nowego rozdziału życia w kraju nieograniczonych możliwości, kierowcy wyjeżdżający do USA doceniają również świetny stan amerykańskich dróg oraz rewelacyjną bazę noclegowo-gastronomiczną. To znacznie zwiększa komfort jazdy. W Ameryce mieszka też dużo Polaków, a to bardzo ułatwia początki w nowym kraju.

 

Wymagania:

- prawo jazdy kat C+E

- min. 3 letnie doświadczenie jako kierowca C+E

- dobra znajomość języka angielskiego

- niekaralność

 

Obowiązki:

- kierowanie pojazdem ciężarowym w USA

- realizacja dostaw towaru do klienta

- załadunek i wyładunek przewożonego towaru

 

Oferujemy:

- 3 letni kontrakt w USA

- pracę na terenie USA

- wynagrodzenie od 50 000 $ rocznie

- formalności związane z wyjazdem (m.in przelot, wyrobienie wizy na kosz pracodawcy)

- możliwość wyjazdu z rodziną

- Zieloną Kartę

 

APLIKUJ: https://jobhouse.traffit.com/public/an/557 

 

Zobacz jak przebiegają poszczególne etapy rekrutacji!

 

 

Masz pytania? Zerknij do naszego FAQ, gdzie znajdziesz najczęściej pojawiające się pytania.

 

O co chodzi w tej ofercie?
Visa Solutions oferuje kandydatom uczestnictwo w programie rekrutacyjnym, w ramach którego osoba zakwalifikowana do programu otrzymuje wsparcie w uzyskaniu tzw. Zielonej Karty, czyli rodzaju wizy, który uprawnia do legalnego zamieszkania i zatrudnienia na terenie Stanów Zjednoczonych. Dodatkowo Visa Solutions oferuje uczestnikom programu stałą pracę na 3 letnim kontrakcie u jednego z klientów Visa Solutions.

 

Czy kwalifikuję się do programu?
Jeśli jesteś doświadczonym kierowcą i posiadasz prawo jazdy kat. C+E, masz conajmniej 3 letnie doświadczenie, które możesz potwierdzić referencjami, mówisz po angielsku na poziomie conajmniej B2, nie byłeś karany i nie spowodowałeś większego wypadku w ciągu ostatnich 5 lat - odpowiedź brzmi - TAK!

 

Jestem zainteresowany! - co dalej?
Skontaktuj się z przedstawicielem agencji rekrutacyjnej Jobhouse, który poinformował Cię o tej ofercie!

 

Kiedy wyjadę do USA?
Cały proces zajmuje od 12-16 miesięcy. Pierwszy etap to zgromadzenie i przesłanie wszystkich wymaganych dokumentów. W każdy piątek przesyłamy kandydatów, którzy mają komplet dokumentów bezpośrednio do klienta - dlatego im szybciej skompletowane zostaną wszystkie dokumenty, tym szybciej możemy zacząć proces. Po ich otrzymaniu i sprawdzeniu, w ciągu 1-2 tygodni przesyłamy list intencyjny ze szczegółami oferty, miejscem pracy i detalami dotyczącymi wynagrodzenia i warunków pracy u danego pracodawcy.

 

Kolejny etap to odesłanie reszty dokumentów, jeśli jeszcze jakichś brakuje i udanie się do lekarza w celu przejścia badań wstępnych - zgodnych z wymogami obowiązującymi w Stanach Zjednoczonych. (Lista badań, miejsca w których takie badania można zrobić będą podane przez agencję rekrutacyjną). Koszt badania ponosi kandydat.

 

Po przesłaniu wyników badań rozpoczynamy kolejny etap - imigracyjny. Dokumenty są przesyłane do Urzędu Imigracyjnego w USA, który je ponownie sprawdza i w przeciągu 5-6 miesięcy wydaje decyzję. Po decyzji Urzędu Imigracyjnego kolejnym krokiem jest umówienie się na badania lekarskie wymagane przez Ambasadę USA i spotkanie w konsulacie. W zależności od dostępności terminów te dwa kroki zajmują 1-2 miesiące.

 

Po spotkaniu w konsulacie i otrzymaniu Zielonej Karty, Visa Solutions kupuje bilet do Stanów Zjednoczonych na najbliższy możliwy termin. Czas od momentu uzyskania Zielonej Karty do wylotu to 1-4 tygodni. Po przylocie odbieramy Cię z lotniska i zawozimy do tymczasowego miejsca zamieszkania - z reguły jest to dom dzielony z kierowcami z którymi przylecisz (osobne pokoje). W ciągu kolejnych 2 dni pomagamy w załatwieniu numeru ubezpieczenia oraz innych formalności np. otwarciu konta bankowego.

 

Po załatwieniu powyższych formalności rozpoczynasz tzw. CDL training, który kończy się przyznaniem Commercial Driving License - dokumentu wymaganego w Stanach do prowadzenia pojazdu. Za uczestnictwo w treningu CDL otrzymujesz wynagrodzenie treningowe. Zajmuje on mniej więcej 3-4 tygodnie.

 

Po uzyskaniu Commercial Driving License rozpoczynasz oficjalnie pracę jako kierowca!

 

Ile to kosztuje?
Uczestnictwo w programie jest całkowicie bezkoszowe, co oznacza że nie pobieramy opłaty za załatwianie jakichkolwiek formalności związanych z przygotowaniem i przetworzeniem dokumentów niezbędnych do uzyskania Zielonej Karty. Są jednak koszty na etapie rekrutacji z którymi musisz się liczyć. Są to:

- koszt uzyskania zaświadczenia o niekaralności
- Koszty tłumaczeń dokumentów (zaświadczenia o niekaralności, zaświadczenia o bezwypadkowej jeździe)
- Koszt badań wstępnych i badań imigracyjnych.
- Koszt dołączenia członków rodziny do aplikacji wizowej

 

Przez czas trwania umowy - 3 lata - Visa Solutions pobiera opłatę $60 tygodniowo - jest to opłata która pokrywa koszty procesu wizowego, którym się zajmujemy. 

 

Czy mogę zabrać swoją rodzinę?
Oczywiście. Członków rodziny można dodać do aplikacji wizowej i oni również otrzymają Zieloną Kartę. Do aplikacji możesz dołączyć żonę/męża - jeśli jesteście małżeństwem. Dzieci - każde dziecko do 21 roku życia, które nie ma męża/żony.

 

Mam dziewczynę/chłopaka, czy mogę ich zabrać ze sobą?
Jeśli chcesz zabrać ze sobą swojego obecnego partnera weź pod uwagę że proces wizowy trwa ok 5-6 miesięcy. W tym czasie jest możliwość dopisania dodatkowych osób do wniosku wizowego. Jest to też dobry moment żeby zaplanować ślub - ponieważ do wniosku wizowego można dołączyć tylko małżonków.


Czy mogę zabrać ze sobą zwierzęta?
Jeśli chodzi o koty i psy to w ich przypadku wymagane są szczepienia które należy zrobić przed podróżą do USA. Nie można natomiast sprowadzić do USA zwierząt z gatunku gryzonie ani małp. Jeśli masz jakiekolwiek inne zwierzę - daj znać! Dowiemy się dla Ciebie.


Czy mogę nie dostać Wizy?
W związku z zapotrzebowaniem na kierowców w Stanach Zjednoczonych oraz faktem że w momencie aplikowania o wizę będziesz już miał podpisaną umowę z otrzymaniem wizy nie będzie problemu.

 

Jeśli jednak w swojej aplikacji nie podasz prawdziwych danych lub to co podasz nie będzie możliwe do zweryfikowania musisz wziąć pod uwagę że Twoja aplikacja nie zostanie zaakceptowana. Dokumenty w Urzędzie Imigracyjnym są bardzo dokładnie sprawdzane. Chodzi tutaj głównie o przypadki związane z poświadczeniem nieprawdy względem niekaralności, a także sytuacji w których zdarzyło Ci się w przeszłości przebywać nielegalnie na terenie Stanów Zjednoczonych.

 

Jeśli masz jakieś wątpliwości i chcesz się upewnić czy jest coś co może przeszkodzić Ci w uzyskaniu Zielonej Karty, skontaktuj się z agencją rekrutacyjną, która zajmuje się Twoją aplikacją. Oni przekażą nam wszystkie informacje, a my ocenimy sytuację.

 

Gdzie będę pracować? Czy mogę sobie wybrać miejsce?
Visa Solutions obsługuje klientów na terenie cały Stanów Zjednoczonych. W związku z tym, że na rynku amerykańskim brakuje dużej liczby kierowców klienci decydują się na proponowane przez nas rozwiązanie i udział w procesie rekrutacji który trwa nawet 12 miesięcy. Żeby zapewnić klientom wystarczają liczbę kierowców a kierowcom wystarczającą liczbę klientów, zdecydowaliśmy się na obsługiwanie klientów w takiej kolejności w jakiej podpiszą z nami umowy.

 
Dzięki temu klienci nie czekają na kandydatów dłużej niż 12 miesięcy, a my jesteśmy w stanie przyjąć dużą liczbę kandydatów, ponieważ mamy rosnącą liczbę zadowolonych klientów. Dlatego też po wysłaniu wszystkich wymaganych dokumentów przesyłamy je do klienta który jest pierwszy na naszej liście. Staramy się wysyłać kandydatów w większych grupach, żeby u jednego klienta pracowało kilkunastu pracowników, którzy są z tego samego kraju i mogą wylecieć i rozpocząć pracę w tym samym czasie.

 

Staramy się również zintegrować kandydatów którzy wyjeżdżają razem oferując im uczestnictwo w dedykowanych grupach na Facebooku czy WhatApp gdzie mogą się poznać, wymienić informacjami czy danymi kontaktowymi.


Co będę wiedział o moim pracodawcy?
Po przesłaniu wszystkich wymaganych dokumentów otrzymasz list intencyjny, kontrakt i szczegółowe informacje odnośnie Twojego przyszłego pracodawcy. Otrzymasz dokumenty dotyczące struktury firmy, informacji o firmie a także wszystkich regulacji i zasad jakie obowiązują u danego pracodawcy. Oczywiście otrzymasz też pełną nazwę i lokalizację miejsca pracy.

 

Jeśli na tym etapie cokolwiek będzie niejasne i będziesz potrzebował dodatkowych informacji skontaktuj się z agencją rekrutacyjną - odpowiedzą na wszystkie pytania i dostarczą Ci brakujących informacji.

 

Czy mogę porozmawiać z pracodawcą zanim podejmę decyzję?
W wymaganych dokumentach prosimy Cię o stworzenie Video Interview, na którym przestawiasz siebie i mówisz o swoim doświadczeniu i swoich motywacjach. Nasi klienci z reguły mają duże zapotrzebowanie na pracowników dlatego zdecydowali się nam zaufać i zgodzili się na Video Interview jako formę rozmowy rekrutacyjnej. Nie oczekują przeprowadzania formalnej rozmowy.

 

Na wszystkie zapytania dotyczące oferty pracy odpowie Ci agencja rekrutacyjna Jobhouse, która uzyska od nas wszystkie niezbędne informacje. Jeśli jednak chcesz skontaktować się z Twoim potencjalnym pracodawcą i zapytać o nasze referencje oczywiście możesz to zrobić.

Czy mogę nie przyjąć oferty?
Oczywiście że tak. Jeśli natomiast zechcesz aplikować ponownie na tą ofertę będziemy mogli rozpatrzyć Twoją aplikację dopiero za ok 6 miesięcy od daty otrzymania pierwszej oferty. Wiąże się to również z koniecznością ponownego uzyskania wszystkich dokumentów.

 

Kiedy mam złożyć wypowiedzenie?
Upewnij się najpierw jaki jest okres Twojego wypowiedzenia i poinformuj o tym agencję rekrutacyjną. W momencie kiedy Twoja aplikacja wizowa będzie na ostatniej prostej, damy Ci znać że możesz składać wypowiedzenie. Będzie to jednak nie wcześniej niż po 6-8 miesiącach od rozpoczęcia procesu rekrutacyjnego.

 

Gdzie będę mieszkać? Jaki jest koszt?
Po przylocie zabierzemy Cię do tymczasowego miejsca zamieszkania, gdzie będziesz dzielić dom z kilkoma innymi kierowcami (najpewniej z tymi z którymi razem wylecisz). Koszt takiego wynajmu to $400-$900 miesięcznie. Rozpoczniemy też poszukiwanie stałego miejsca zamieszkania i tutaj koszty są zróżnicowane i zależą od Stanu i Twoich oczekiwań. Jeśli jednak zdecydujesz się na przyjazd z rodziną pomożemy Ci znaleźć oczywiście dom, w którym będzie mieszkała wyłącznie Twoja rodzina.

 

Czy będę ubezpieczony? Czy moja rodzina będzie ubezpieczona?
Większość naszych klientów oferuje ubezpieczenie w ramach stanowiska pracy (z możliwością dopisania rodziny) Szczegóły na temat ubezpieczenia otrzymasz w dokumentach wraz z umową i listem intencyjnym.

 

Jak wygląda praca kierowcy w USA?
Jeśli chodzi o liczbę godzin pracujących jest to zróżnicowane w zależności od klienta i rodzaju usług logistycznych jakie oferuje. Średnio w tygodniu kierowca pracujący u naszych klientów przejeżdża 2000- 3000 mil tygodniowo. Jeśli musi zostać na noc w kabinie (które są świetnie wyposażone i dostosowane do noclegów) otrzymuje dodatkową dietę za pozostanie na noc poza domem.

 

Dodatkowo klienci płacą bonusy za zrównoważone zużycie paliwa - samochody wyposażone są w systemy monitorujące pozwalające obserwować zużycie paliwa i dostosować sposób jazdy aby zużycie było jak najefektywniejsze.

 

Ile zarobię na rękę? Kiedy otrzymam wynagrodzenie?
Podstawowe wynagrodzenie które otrzymasz będzie zależało od firmy w której będziesz pracować jak i od Twojego doświadczenia. Średnio tygodniowo będzie to od $900 - $1250 na rękę. Do tego można doliczyć bonusy o których piszemy wyżej, nadgodziny i diety za pozostanie na noc poza domem. Te pieniądze pozwolą Ci na komfortowe życie w Stanach Zjednoczonych a także na dobry start jeśli chodzi o przyszłą karierę w Stanach.

 

Praca jako kierowca w Stanach to praca z perspektywą. Możesz rozwijać się wewnątrz firmy, możesz też dążyć do kupienia swojej własnej ciężarówki. Obydwie opcje nie tylko dają więcej doświadczenia i rozwoju ale pozwalają zarobić więcej pieniędzy. Większość naszych klientów oferuje wynagrodzenie wypłacane co tydzień.

 

Ile pieniędzy muszę ze sobą zabrać?
Nie potrzebujesz dużej ilości pieniędzy - minimalna kwota jaką sugerujemy to $500. Nie musisz brać ze sobą gotówki. Jeśli masz konto w banku i kartę płatniczą to w zupełności Ci wystarczy. Pamiętaj tylko żeby przed wylotem poinformować bank, że lecisz do USA, żeby w razie jakichkolwiek transakcji bank nie potraktował ich jako podejrzane.

 

Możesz również założyć konto walutowe w dolarach i zbierać na nim środki, których potrzebujesz na wyjazd, a przed samym wylotem poprosić bank o wydanie karty do tego konta. Dzięki temu jakiekolwiek płatności których dokonasz już w USA będą schodziły z Twojego konta bezpośrednio w dolarach.

 

Co jeśli zrezygnuję z pracy przed upływem 3 lat?
Zgodnie z umową, którą otrzymasz do przeczytania i podpisania, jeśli zrezygnujesz z 3 letniego kontraktu będziesz zobowiązany do zwrotu Visa Solutions poniesionych kosztów związanych z przetworzeniem i załatwieniem Twojej aplikacji wizowej a także kosztów przelotu i wszystkich kosztów związanych z relokacją jakie poniesie Visa Solutions. Koszty szacujemy w takim przypadku na kwotę ok $12 500. Warto pamiętać jednak że są to koszty, które z jednej strony są pobierane z Twojego wynagrodzenia w trakcie trwania umowy, a z drugiej, które są całkowicie zwracane Tobie jeśli przepracujesz pełen 3 letni kontrakt.

 

Zainteresowany lub masz pytania? Skontaktuj się z nami - e-mail: gdansk@jobhouse.pl.

 

APLIKUJ: https://jobhouse.traffit.com/public/an/557 

 

 

 

 

 

Komentarze:

Nie dodano jeszcze komentarza

Dodaj komentarz:

Skontaktuj się z nami

Jobhouse Sp. z o.o.

al. Grunwaldzka 31

80-241 Gdańsk

 

tel. +48 58 58 58 072

fax. +48 58 58 58 073

 

e-mail: gdansk@jobhouse.pl

  

NIP: 957-107-20-55

REGON: 222017678

KRS: 0000493865

 

Wpis do Krajowego Rejestru Agencji Zatrudnienia nr 7097

Umów się na bezpłatną konsultację dla Twojego biznesu!

Wybierz dogodny termin i umów się na spotkanie online. Bezpłatna konsultacja to 15 minut, które możesz wykorzystać na rozmowę na dowolny temat związany z HR, np. rekrutacja, wynajem pracowników tymczasowych, obsługa kadrowo-płacowa, itp.

 

Naszymi klientami są m.in. Airbus, Babyliss, Mercedes, Algida i Bluemedia. Prowadzimy od ponad 11 lat rekrutacje na wszystkie szczeble stanowisk, dla wszystkich branż, np.: finanse, sprzedaż, produkcja, TSL, HR, administracja, marketing, engineering, usługi, obsługa klienta, IT i wiele innych.

 

Porozmawiajmy! Skorzystaj z naszego wieloletniego doświadczenia i umów się na bezpłatną konsultację już dziś, bez zobowiązań.

Strony internetowe - odee.pl

Copyright 2016 – Jobhouse Sp. z o.o.