Aktualności

Rekrutujemy kierowców C+E do USA

Prowadzimy rekrutację dla kierowców kat. C+E w Stanach Zjednoczonych, oferując stałą pracę na 3 letnim kontrakcie. Osoba zakwalifikowana do programu otrzyma wsparcie w uzyskaniu tzw. Zielonej Karty, czyli wizy, która uprawnia do legalnego zamieszkania i zatrudnienia na terenie Stanów Zjednoczonych.

 

Jeśli posiadasz prawo jazdy kat. C+E, masz co najmniej 3 letnie doświadczenie, które możesz potwierdzić referencjami, mówisz po angielsku na poziomie co najmniej B2, nie byłeś karany i nie spowodowałeś większego wypadku w ciągu ostatnich 5 lat – zapraszamy do złożenia swojej aplikacji. Postaramy się poniżej odpowiedzieć na najważniejsze pytania jakie mogą Cię nurtować.

 

Jak wygląda proces rekrutacji?

 

Cały proces rekrutacji i dopełnienia wszystkich formalności zajmuje od 12 do 16 miesięcy. Pierwszy etap to zgromadzenie i przesłanie do nas wszystkich wymaganych dokumentów. Jeśli tylko będziesz zainteresowany prześlemy Ci cały zestaw jaki trzeba przygotować.

 

W wymaganych dokumentach prosimy Cię o stworzenie Video Interview, na którym przestawiasz siebie i mówisz o swoim doświadczeniu i swoich  motywacjach. Nasi klienci, czyli Twoi przyszli pracodawcy z reguły mają duże zapotrzebowanie na pracowników dlatego zdecydowali się nam zaufać i zgodzili się na Video Interview jako formę rozmowy rekrutacyjnej. Nie oczekują przeprowadzania formalnej rozmowy.

 

Po ich otrzymaniu i sprawdzeniu, w ciągu 1-2 tygodni przesyłamy list intencyjny ze szczegółami konkretnej oferty tj. miejscem pracy i detalami dotyczącymi wynagrodzenia i warunków pracy.

 

Kolejny etap to odesłanie reszty dokumentów, jeśli jeszcze jakichś brakuje i udanie się do lekarza w celu przejścia badań wstępnych - zgodnych z wymogami obowiązującymi w USA.

 

Po przesłaniu wyników badań rozpocznie się kolejny etap tak zwany imigracyjny. Dokumenty będą przesyłane do Urzędu Imigracyjnego w USA, który je ponownie sprawdza i w przeciągu 5-6 miesięcy wydaje decyzję. Po decyzji Urzędu Imigracyjnego kolejnym krokiem jest umówienie się na badania lekarskie które są wymagane przez Ambasadę USA i spotkanie w konsulacie.

 

W zależności od dostępności terminów te dwa kroki zajmują 1-2 miesiące. Po spotkaniu w konsulacie i otrzymaniu Zielonej Karty, to my kupujemy Tobie bilet do Stanów Zjednoczonych na najbliższy możliwy termin. Czas od momentu uzyskania Zielonej Karty do wylotu to ok. 1-4 tygodni.

 

Co po przylocie do USA?

Po przylocie odbieramy naszych pracowników z lotniska i zawozimy do tymczasowego miejsca zamieszkania – z reguły jest to dom dzielony z kierowcami z którymi przylecisz. W ciągu kolejnych 2 dni pomagamy w załatwieniu numeru ubezpieczenia oraz innych formalności np. otwarciu konta bankowego. Po załatwieniu powyższych formalności rozpoczynasz tzw. CDL training, który kończy się przyznaniem Commercial Driving License, specjalnego dokumentu wymaganego w Stanach do prowadzenia pojazdu. Za uczestnictwo w treningu CDL otrzymujesz wynagrodzenie treningowe, a sam kurs trwa mniej więcej 3-4 tygodnie. Po uzyskaniu Commercial Driving License rozpoczynasz oficjalnie pracę jako kierowca!

 

Zastanawiasz się pewnie ile to wszystko kosztuje.

 

Uczestnictwo w programie jest całkowicie bezkoszowe, co oznacza że nie pobieramy opłaty za załatwianie jakichkolwiek formalności związanych z przygotowaniem i przetworzeniem dokumentów niezbędnych do uzyskania Zielonej Karty. Musisz jednak liczyć się  pewnymi kosztami. Są nimi np. koszt uzyskania zaświadczenia o niekaralności, koszty tłumaczeń dokumentów (zaświadczenia o niekaralności, zaświadczenia o bezwypadkowej jeździe),  koszt badań wstępnych i badań imigracyjnych.

 

Dodatkowo przez czas trwania umowy czyli 3 lata, pobierane jest $60 tygodniowo. Jest to opłata która pokrywa koszty procesu wizowego, którym się zajmujemy.

 

Jak wygląda praca kierowcy w USA

Jeśli chodzi o liczbę godzin pracujących jest to zróżnicowane w zależności od pracodawcy i rodzaju usług logistycznych jakie oferuje. Średnio w tygodniu kierowca przejeżdża 2000- 3000 mil tygodniowo. Jeśli musi zostać na noc w kabinie (które są świetnie wyposażone i dostosowane do noclegów) otrzymuje dodatkową dietę za pozostanie na noc poza domem.

 

Dodatkowo klienci płacą bonusy za zrównoważone zużycie paliwa - samochody wyposażone są w systemy monitorujące pozwalające obserwować zużycie paliwa i dostosować sposób jazdy aby zużycie było jak najefektywniejsze.

 

Jeśli nurtują Cię jeszcze jakieś pytania lub masz wątpliwości czy aplikować napisz do nas na gdansk@jobhouse.pl lub zadzwoń +48 607 350 053.

Komentarze:

Nie dodano jeszcze komentarza

Dodaj komentarz:

Skontaktuj się z nami

Jobhouse Sp. z o.o.

al. Grunwaldzka 31

80-241 Gdańsk

 

tel. +48 58 58 58 072

fax. +48 58 58 58 073

 

e-mail: gdansk@jobhouse.pl

 

Dział Handlowy

Magdalena Paradecka

kom. +48 882 196 394

magdalena.paradecka@jobhouse.pl

 

NIP: 957-107-20-55

REGON: 222017678

KRS: 0000493865

 

Wpis do Krajowego Rejestru Agencji Zatrudnienia nr 7097

Strony internetowe - odee.pl

Copyright 2016 – Jobhouse Sp. z o.o.