Aktualności

Znajdź wspólny język z programistą – szkolenie IT dla HR

W Jobhouse stale stawiamy na rozwój, dlatego też postanowiliśmy zgłębić naszą wiedzę z obszaru IT, aby jeszcze efektywniej rekrutować i lepiej rozumieć potrzeby np. programistów. Uczestniczyliśmy w kursie zorganizowanym przez Coders Lab – Szkoła IT: Znajdź wspólny język z programistą - szkolenie z podstaw technologii dla Rekruterów i pracowników HR.

 

Szkolenie trwało cztery dni i odbywało się online – na żywo, w formule Wirtualnej Klasy. Kurs składał się z dwóch części: ogólnej, stanowiącej wprowadzenie do świata software development oraz warsztatowej, gdzie były analizowane stanowiska z branży IT. Śmiało można powiedzieć, że Coders Lab stworzyło dedykowane szkolenie dla specjalistów z działów HR i rekruterów, którzy w codziennej pracy mają kontakt z pracownikami lub kandydatami z branży IT.

 

 

Czego nauczyliśmy się podczas kursu? Czy polecamy szkolić się w Coders Lab? Przeczytajcie opinię Basi oraz Agnieszki, które uczestniczyły w szkoleniu.

 

Barbara Słabiska-Łukasz, Starszy Specjalista ds. Rekrutacji

- Czterodniowe szkolenie przeprowadzonemu przez Coders Lab: Znajdź wspólny język z programistą w formule Wirtualnej Klasy jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które zaczynają przygodę z rekrutacją w IT, ale też pozwala uporządkować wiedzę tym, którzy już w niej pracują. Dużo przydatnej i praktycznej wiedzy, co ważne w tego typu szkoleniach, przekazanej w bardzo jasny i przystępny sposób. Znalazł się czas na zadawanie pytań i dzielenie się doświadczeniami ze swoich organizacji. Szkolenie pozwala na zdobycie wiedzy na temat specjalistycznego słownictwa, technologii, narzędzi, metodyki dobrych praktyk w obszarze rozwoju oprogramowania. Jest świetnym wstępem do tego, żeby zagłębić się w temat i zdecydować czy jest to kierunek, w którym chcemy się rozwijać. Wiedza zdobyta na szkoleniu na pewno pomoże w efektywniejszym prowadzeniu procesów rekrutacyjnych i skuteczniejszej ocenie kwalifikacji kandydatów. Dzięki temu, że szkolenie prowadził doświadczony tester, opowiedział jak wygląda proces rekrutacji okiem specjalisty IT, zwrócił uwagę na to, w jaki sposób rozmawiać z kandydatami oraz czego nie robić, żeby już na wstępie do siebie nie zniechęcić – przekazał praktyczne wskazówki na temat tego, jak tworzyć ogłoszenie o pracę, w jaki sposób pisać wiadomość na LinkedIn i rozmawiać z potencjalnymi kandydatami czy jak analizować profil/CV. Podpowiedział także gdzie szukać informacji na temat nowinek technologicznych i zdobywać specjalistyczną wiedzę, konieczną do tego, żeby być dobrym rekruterem IT- literatura fachowa, podcasty, artykuły branżowe, kanały YT, blogi, portale. Zdecydowanie polecam udział w szkoleniu!

 

Agnieszka Kaniewska, Specjalista ds. Rekrutacji i Sprzedaży

- Szkolenie idealne dla osób, które stawiają swoje pierwsze, rekrutacyjne kroki w obszarze IT. Wszystkie informacje dot. aspektów technicznych przekazane w przystępny sposób. Udało się „odczarować” niektóre pojęcia, które na pierwszy rzut oka wyglądają bardzo skomplikowanie, w rzeczywistości jednak, po wyjaśnieniu, wszystko staje się jasne. Dużo praktycznych porad od prowadzącego, na co zwracać szczególną uwagę. Dzięki temu, że on sam wywodzi się ze środowiska IT można było skonfrontować pewne kwestie rekrutacyjne i przekonać się jak wygląda to od drugiej strony. Bardzo podobało mi się, że zostały pokazane różnorodne narzędzia oraz strony warte odwiedzenia przy rekrutacji specjalistów IT. Bardzo dobrze przygotowane materiały, do których łatwo można wrócić. Część warsztatowa pozwoliła na praktyczne wykorzystanie nowej wiedzy i wymianę dobrych praktyk. Duża dawka inspiracji do rozwoju po szkoleniu.

 

Komentarze:

Nie dodano jeszcze komentarza

Dodaj komentarz:

Skontaktuj się z nami

Jobhouse Sp. z o.o.

al. Grunwaldzka 31

80-241 Gdańsk

 

tel. +48 58 58 58 072

fax. +48 58 58 58 073

 

e-mail: gdansk@jobhouse.pl

  

NIP: 957-107-20-55

REGON: 222017678

KRS: 0000493865

 

Wpis do Krajowego Rejestru Agencji Zatrudnienia nr 7097

Strony internetowe - odee.pl

Copyright 2016 – Jobhouse Sp. z o.o.